Romská holčička vyhrála běh v balerínách a dojala Kisku. Přivezl jí dárek

Autor: Mii - 
6. 9. 2018
12:21

Příběh 13leté Annamárie, která na základní škole v Moldave nad Bodovou vyhrála běžecký závod obutá jen do balerín, dojímá v posledních dnech Slovensko. Dívka pochází z chudé rodiny, a tak si řádnou obuv nemohla dovolit. Příběh zaujal i slovenského prezidenta Andreje Kisku, který dívku navštívil a k vítězství jí pogratuloval. Věnoval jí také batoh plný sportovních věcí. Annamária, jsi talent, napsal prezident na Facebooku.

Má na nohách jen baleríny bez ponožek, ve kterých závod uběhla. O běžeckém úspěchu dívky informovalo na Facebooku místní Centrum volného času CVrČek. Umístilo na svůj profil fotografii, na které Annamária hrdě stojí na prvním stupni vítězů a drží medaili.

Baleríny jsou pro běh naprosto nevyhovující obuv. Přesto se Annamárii, která pochází z nedaleké romské osady, povedlo závod nejen vyhrát, ale ostatní dívky vybavené řádnými teniskami předběhnout o celé jedno kolo.

Fotografie okamžitě zaujala širokou veřejnost, lidé se začali hrnout, že dívce zaplatí pořádné sportovní vybavení. Jeden dárce dokonce již splnil slovo a Annamárii skutečně poslal tenisky. Centrum volného času, které závod organizovalo, následně slíbilo, že nadějné atletce zajistí tréninky pod dohledem profesionálního trenéra.

Kiska dívce přivezl dárek

Netrvalo dlouho a příběh se dostal i ke slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi. Ten nečekal a do Moldavy nad Bodvou se vydal s dívkou setkat. „Annamária, jsem velmi rád, že jsi taková úspěšná sportovkyně,“ řekl Kiska a dívce popřál, aby se jí dařilo jak ve škole, tak ve sportu a v životě. Zároveň dívce věnoval batoh plný sportovních potřeb, které by jí měly se sportem pomoci.

Podle něj je nepochybné, že je mezi dětmi mnoho neobjevených talentů a je rád, že je lidé hledají. Ne každý má ale takové podmínky, aby svůj talent projevil, proto je důležité, aby každé dítě dostalo šanci. Kiska to uvedl v příspěvku na Facebooku, kde zveřejnil i záznam ze setkání s Annamárií.

Na něm je mimo jiné patrné, že slova prezidenta musela matka dívce tlumočit, protože hovoří jen maďarsky. Tento fakt řadu lidí na sociální síti rozčílil. Moldava je region, kde žije mnoho Maďarů a řada tamních škol vyučuje zejména v maďarštině.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa