Po Merkelové se slehla zem, manžel jel na dovolenou sám. Krize ve vztahu?

Autor: simao - 
9. srpna 2018
13:49

Obvykle oblékne kostkovanou košili a volné kalhoty, nazuje pohorky a vyrazí do italských Alp se svým manželem. Tentokrát Angela Merkelová zůstala německým fotografům skryta. A její muž se vypravil na dovolenou sám. Okamžitě se rozjely spekulace o manželské krizi nejmocnější ženy planety, která je již jednou rozvedená. Má snad navenek často ledově chladná a původní profesí vědkyně Merkelová doma „Itálii“?

Kam se poděla Angela Merkelové? Tahle otázka se objevila v řadě německých médiích. Německá kancléřka se naposledy na veřejnosti po boku svého manžela Joachima Sauera objevila na Wagnerovských hudebních slavnostech v bavorském Bayreuthu, kam vyrazili i Andrej a Monika Babišovi. A poté ještě na hudebním festivalu v Salzburgu a také v mnichovské opeře.

Od té doby však jako by se po Merkelové slehla zem a kancléřka, zdá se, vynechala v době německých vládních prázdnin i tradiční dovolenou na severu Itálie. „V některých médiích se již objevily zvěsti o manželské krizi Merkelové s Joachimem Sauerem,“ upozornil Müncher Merkur. 

Merkelová zmizela. Její předchůce jezdil na jezero

Jaký je tedy dovolenkový program Merkelové? Nad její absencí na veřejnosti se pozastavil i německý Spiegel či Bild, který přinesl pouze neurčité vyjádření vládní mluvčí o tom, že „kancelářka je vždy k dispozici, plně schopna pracovat a pravidelně informována o aktuálním dění“. Dle některých hlasů přitom Merkelová dochází i během léta do úřadu, řešit pak má v důsledku tropů v Evropě problémy mj. s aktuálním suchem, které Němce také trápí.

Že by měla problémy v dlouholetém manželství, to nikdo oficiálně nekomentuje. Jednu rozvodovou zkušenost má již za sebou - s prvním mužem, fyzikem Ulrichem Merkelem, se rozvedli v roce 1982. Jeho jméno si ponechala (za svobodna se jmenoval Kasnerová) a 30. prosince 1998 si vzala profesora Sauera. 

„Pokud kancléřka nechce, abyste věděli, kde se soukromě nachází, potom se o to nikdo nemusí starat,“ podotkl berlínský mediální odborník Christian Schertz. Připomněl však to, na co byli Němci zvyklí během léta v minulosti - fotky spokojené rodiny někdejšího kancléře Helmutha Kohla na rakouském Wolfgangsee.  

Angela Merkelová a Joachim Sauer na dovolené v roce 2017Angela Merkelová a Joachim Sauer na dovolené v roce 2017 | Profimedia.cz

Manžel Merkelové: V Itálii se synem

Manželství někdejší fyzičky z Východního Německa Angely Merkelové a kvantového chemika Joachima Sauera je bezdětné. Což spojuje Merkelovou třeba s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Sauer však má z prvního manželství syna. Právě on tak po jeho boku usedl na lanovku v horách.

Manžel Merkelové Joachim Sauer vyrazil na tradiční dovolenou v jižním Tyrolsku bez své ženy. Zavdalo to spekulacím.Manžel Merkelové Joachim Sauer vyrazil na tradiční dovolenou v jižním Tyrolsku bez své ženy. Zavdalo to spekulacím. | Profimedia.cz

Oproti tomu v minulých letech s ním jezdila na lanovce během dovolené turistka Merkelová - u níž zaujal rok co rok se opakující tradiční outfit, který vyměňuje za jednobarevné kostýmky od červených po sytě zelené. V Alpách však přichází na řadu kostkovaná košile se světlými kalhotami, pohorkami a nezbytná kšiltovka.

Tentokrát však Sauer vyrazil na tůru v jižním Tyrolsku sám. Místo nezměnil - okolí alpského lyžařského střediska Solda (Sulden am Ortler). Jak upozornil web.de, Merkelová by Němce překvapila možná ještě víc, kdyby vůbec na divoké spekulace o manželské krizi reagovala.

S plány na svou dovolenou se přitom s veřejností nedělí. A to ani v případě tradiční letní tiskovky, která každoročně přichází před vládní dovolenou. Na ní tentokrát padl dotaz na to, s kým by raději vyrazila politička CDU na dovolenou. S Donaldem Trumpem, Vladimirem Putinem či šéfem sesterské CSU a ministrem vnitra Horstem Seehoferem, se kterým má Merkelová spory ohledně postupu v migrační krizi? „Pro mě takhle otázka ohledně mé dovolené nestojí. Dovolená je dovolená,“ reagovala s úsměvem Merkelová.

zadnice ( 9. srpna 2018 20:04 )

Ani se Sauerovi nedivím!

bullshit ( 9. srpna 2018 17:45 )

Po šocích konečně dobrá zpráva...

fotrpjotr ( 9. srpna 2018 15:59 )

Mohla by už navštívit Havla.

pupakk ( 9. srpna 2018 15:11 )

 Snad už si zlobábu vzal čert.

agfor ( 9. srpna 2018 14:58 )

A už by mohla pod tou zemí zůstat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud