Zveličené informace i protimluvy. Američané chtějí vyvolat nepokoje v Íránu a ukončit jaderný program

22. 7. 2018
08:16

Spojené státy zahajují kampaň, která má za cíl znedůvěryhodnit íránské vedení. Jejím záměrem je vyvolat nepokoje, přinutit Teherán ukončit jaderný program a přestat podporovat radikály. Agentuře Reuters to sdělily zdroje z amerických úředních kruhů obeznámené se situací.

Podle současných i bývalých amerických úředníků představuje kampaň íránské lídry v nelichotivém světle. Používá i zveličené informace a protiřečí jiným oficiálním prohlášením včetně těch, která učinily bývalé americké administrativy.

Washington vůči Teheránu přitvrdil od nástupu Donalda Trumpa do úřadu prezidenta. Současná hlava Spojených států v květnu vypověděla jadernou dohodu s Íránem z roku 2015.

Bílý dům se ke kampani odmítl vyjádřit a americké ministerstvo zahraničí odmítlo dodat podrobnější informace k roli ministra Mikea Pompea. Podle zdrojů Reuters na kampani spolupracují právě Pompeo s bezpečnostním poradcem Bílého domu Johnem Boltonem.

Vysoký íránský činitel, kterého oslovila agentura Reuters a hovořil pod slibem anonymity, uvedl, že USA se marně pokoušejí podkopávat íránské vedení od islámské revoluce v roce 1979. "Neuspějí ani teď," řekl.

Doporučujeme
1912 ( 22. července 2018 17:38 )

 Vždyt se dá čekat kam tito váleční zločinci vyvolají další válku po Sýrií !!6idé V IZRAELI a USA jsou největší zlo pro svět !!!

Taurus70 ( 22. července 2018 09:55 )

 To vi kazdy prumerne inteligentni clovek,podivejte se kdo Americe opravdu vladne je to druhy Izrael🤐

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa