Kim místo připraveného „amerického“ pera použil sestřinu propisku. Měl strach z otravy?

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
13. 6. 2018
11:56

Historický americko-severokorejský summit, který se konal 12. června v Singapuru, zakončili Donald Trump a Kim Čong-un podpisem společného prohlášení o denuklearizaci Korejského poloostrova. Místo připraveného pera, na kterém byl zlatě vyryt Trumpův podpis, použil Kim pero, jež mu padala jeho mladší sestra Kim Jo-čong. Deník Daily Mail se domnívá, že se bál možné otravy. Už před zahájením summitu se v tisku objevovaly zprávy o Kimově strachu, že na něj bude spáchán atentát.

Připravené pero pečlivě očistili Kimovi bodyguardi v bílých rukavičkách, vůdce KLDR přesto radši sáhl po tom, které mu podala jeho sestra, Kim Jo-čong. Ta bratrovi rovněž asistovala při celém ceremoniálu, pomohla mu i usadit se za stůl. Trumpovi byl k ruce jeho ministr zahraničí Mike Pompeo.

Video Historický okamžik: Trump se setkal s Kimem a podepsali obsáhlou dohodu. - Reuters
1080p 720p 360p

Germofob Kim

Novináři nyní spekulují, proč Kim odmítl psací potřebu, kterou mu připravili Američané. Mohl se jednak obávat o svou bezpečnost, nebo se chtěl vyhnout tomu, aby Američané získali z potu informace o jeho zdravotním stavu. O Kimovi je známé, že z podobného důvodu všude vozí i vlastní záchod. Některé noviny tak označily Kima za „paranoidního germofoba“.

„Mají obrovský strach, že někdo získá informace o vůdcově zdraví,“ uvedl John Pike z bezpečnostní agentury Global Security. „Jsou tím naprosto posedlí,“ dodal Pike. Novináři Daily Mailu poznamenali, že Kimova váha často kolísá a vůdce byl několikrát zachycen, jak se při chůzi opírá o vycházkovou hůl.

Biologické vzorky a božský původ

„Trump o sobě také tvrdí, že je germofob, ale nikdy jsem ho neviděl dělat nic podobného,“ prohlásil Pike. „Je pravda, že v minulosti se vyhýbal kontaktu s ostatními, například stisku ruky, ale to už očividně neplatí. Oproti tomu Severokorejci bedlivě hlídají, aby nikdo nezískal Kimovy biologické vzorky. Rodina Kimů o sobě tvrdí, že mají božský původ. Pokud by vyšlo najevo, že je s Kim Čong-unem něco v nepořádku, lidé by mohli pochybovat o jeho legitimitě,“ vysvětlil Pike.

I přestože Kim odmítl americké pero, Trump tvrdí, že navázali skvělý vztah. „Myslím, že mi důvěřuje,“ řekl americký prezident o severokorejském vůdci. V médiích kolují zvěsti o tom, že Kim trpí obezitou, cukrovkou, dyslipidemií – poruchou metabolizmu tuků, nebo vysokým krevním tlakem.

Trumpův vtip

Možná i základě těchto spekulací pronesl Trump vtip při společném obědu s Kim Čong-unem. „Děláte všichni hezkou fotku?“ zeptal se americký prezident přítomných fotoreportérů krátce před tím, než usedl s Kimem ke stolu. „Abychom vypadali pěkní, pohlední a štíhlí,“ dodal Trump.

Doporučujeme
salto ( 14. června 2018 08:41 )

Dobře udělal, že na to pero nešmatal. Ze spolehlivých zdrojů vím, že Putin to pero namatlal novičokem

tomik007 ( 13. června 2018 16:23 )

"Rodina Kimů o sobě tvrdí, že mají božský původ." - czobolandjan ma co dohanet

OkoloHradce ( 13. června 2018 15:55 )

Kim vypadá dobře, takovej melounek, taky bych si envzala Donaldovuz propisku, ani za nic na světě. Nic proti Židům, ale já jim moc nevěřím.

OkoloHradce ( 13. června 2018 15:52 )

Ty taky věřím všemu. Koupená propaganda. Kdo jde studovat do severní Korei.

zdenek43 ( 13. června 2018 15:49 )

skon expremiéra Stanislava Grosse (45)... poslanec Richard Dolejš. On a někteří jeho kolegové z ČSSD se domnívají, že expremiér nezemřel přirozeně, ale že mohl být otráven. Právě trestní oznámení zabránilo tomu, aby bylo tělo Stanislava Grosse bezprostředně po obřadu zpopelněno. Sám Gross nechal své záhadné onemocnění prošetřovat tajnými službami. I on měl o své nemoci pochybnosti. "Vážně nemocný Standa se obrátil na jednoho z ředitelů tajné služby. Ten zprostředkoval, že se tím začala zabývat izraelská a americká tajná služba,“ prozradil Blesku Grossův přítel. Podle něj dodnes ani tajné služby nezjistily, jak se do Grossovy krve dostaly aerosoly a těžké kovy, zvlášť radioaktivní uranium. "Zpravodajci přišli na to, že to musel vypít zhruba deset let před onemocněním, a potvrdili, že to nebyla běžná nemoc,“ dodal Grossův přítel. Oficiálně se má za to, že Gross zemřel v důsledku nevyléčitelné amyotrofické laterální sklerózy. Zpravodajské služby ani policie se k podezření a k trestnímu oznámení Blesku nevyjádřily. "Zpravodajská služba už ze samé podstaty své role nikdy nezveřejňuje konkrétní případy, kterým se věnovala nebo věnuje. Nesděluje ani jména osob, se kterými byla nebo z toho či onoho důvodu je v kontaktu,“ sdělil listu tiskový mluvčí BIS Jan Šubert. ..... Brzy se Zeman o návrat do politiky skutečně pokusil, když na základě svého vítězství ve vnitrostranickém referendu v roce 2003 kandidoval na funkci prezidenta České republiky. Při volbě prezidenta dne 24. ledna 2003 však neuspěl, byl vyřazen již v prvním kole. V tajné volbě prohrál v souboji s bývalým předsedou ODS Václavem Klausem a senátorkou Jaroslavou Moserovou. Překvapivě nízký počet hlasů dokazoval, že ho nevolili ani někteří zástupci ČSSD...Ostře kritizoval působení jak Vladimíra Špidly (ačkoliv jej původně doporučil jako svého následovníka), tak jeho nástupce Stanislava Grosse, kterého považoval za hlavního viníka svého neúspěchu při prezidentské kandidatuře....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa