Melania je zpět! První dáma byla s Trumpem na konferenci, za Kimem ale nepojede

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
7. 6. 2018
14:52

Tento týden se po skoro měsíční odmlce vrátila do veřejného života první dáma USA Melania Trumpová. Včera doprovodila svého manžela, prezidenta Donalda Trumpa na konferenci o připravenosti na přírodní katastrofy, kterou pořádala Federální agentura pro zvládání krize (FEMA). Již v pondělí se Trumpová zúčastnila slavnosti věnované rodinám padlých vojáků, akce však byla uzavřená pro novináře, napsal deník Daily Mail.

Prezident svou manželku uvítal na konferenci, uvedl, že „má za sebou náročnější období, ale že se jí daří skvěle“. Trumpová sklidila obrovský potlesk. „Lidé tě milují, drahoušku,“řekl jí Trump, po celou dobu akce svíral její ruku. Na sobě měla trenčkot v barvě velbloudí srsti a boty s vysokými podpatky, které si v médiích vysloužily přezdívku „hurikánové lodičky“, protože si je vzala na návštěvu Texasu vzpamatovávajícího se ze zásahu hurikánu Harvey.

Trumpová naposledy na veřejnosti vystoupila 10. května, následně byla hospitalizovaná ve vojenské nemocnici Waltera Reeda, kde 14. května podstoupila operaci. Lékaři jí odstranili vyrůstek na ledvině. Propuštěna byla 19. května, rekonvalescenci trávila v soukromí a po 25 dní se neobjevila na veřejnosti.

Boj proti falešným zprávám

„Návrat“ první dámy sice média hlásila již v pondělí, jednalo se však o pro tisk uzavřenou akci. Včera to tedy bylo poprvé, kdy Trumpová vystoupila před objektivy novinářů. Během konference sice nemluvila, ale reportéři popsali, že vypadala „velmi zdravě“. Prezident se později  na Twitteru tvrdě „obul“ do médií a jejich spekulací o tom, kam zmizela první dáma.

„Během jejího zotavování z operace média informovala o čemkoli počínaje umíráním, přes facelift či odchod z Bílého domu (a ode mě) do New Yorku nebo Virginie až po týrání. Všechno to byly výmysly, daří se jí skutečně dobře,“ napsal Trump s tím, že lživé zpravodajství bylo vůči první dámě nespravedlivé a kruté.

Trump také včera upozornil na to, že již minulý týden čtveřice neupřesněných novinářů Trumpovou potkala v Bílém domě, když vesele kráčela na schůzku. Středa, případně pondělí, tak podle něj nebylo poprvé, kdy ji novináři mohli spatřit. „Nikdy o tom nezveřejnili informaci, protože by to poškodilo jejich nechutný příběh o tom, že žije v jiné části světa, že je velmi nemocná nebo něco jiného,“ dodal prezident.

Kde byla Melanie?

Prezident se ale zmýlil, několik novinářů zprávu o zahlédnutí první dámy sdílelo na sociálních sítích. Reportéři prezidentovi doporučili, aby rozlišoval mezi příspěvky na osobních twitterových účtech a články v novinách. Většina deníků pouze publikovala to, co si lidé o zmizení první dámy mysleli.

„Chci vědět, kde je Melania Trumpová. Trump své předchozí manželky bil, svou první ženu a další sexuálně napadl. Zotavuje se Melania po operaci, nebo po domácím násilí? Týrá ji manžel tak, že poškodil její ledviny?“ napsala na Twitteru aktivistka a novinářka Victoria Brownworthová. „Nedělejte z Melanie něco, co není. Pravděpodobně si odskočila na plastiku, na facelift. Nekritizuju ji, jen se mi nelíbí, že ji stavíme do role oběti,“ uvedla editorka serveru Rumpus Lyz Lenzová.

Plány první dámy

V pondělí mluvčí první dámy Stephanie Grishamová oznámila, že Melania Trumpová neodcestuje se svým manželem na nadcházející summit skupiny G7 do Quebeku, ani do Singapuru na setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Zatím není jasné, zda se první dáma naplno vrátila do veřejného života, podle své kanceláře se chce předně věnovat svému programu na ochranu dětí.

Doporučujeme
OkoloHradce ( 7. června 2018 15:51 )

Jako každý jiný manželství. No co, si to vyříkaj a bude to.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa