Definitivně potvrzeno: Tandem Putin - Medveděv povládne Rusku dál

Autor: ČTK - 
8. 5. 2018
18:16

Dolní komora ruského parlamentu v úterý vyslovila souhlas s tím, aby se předsedou nové ruské vlády stal dosavadní premiér Dmitrij Medveděv. Státní Duma tak vyšla vstříc návrhu prezidenta Vladimira Putina, který podle agentury TASS už necelou hodinu poté podepsal dekret o Medveděvově jmenování.

Setrvání Putinova nejbližšího politického souputníka v čele kabinetu Duma schválila především díky hlasům vládní strany Jednotné Rusko, která má v zákonodárném sboru pohodlnou většinu. Pro jmenování Medveděva premiérem hlasovalo 374 ze 433 poslanců. Proti jich bylo 56.

Putin na úvod zasedání dolní komory parlamentu svůj návrh na ponechání Medveděva předsedou vlády energicky hájil. Prohlásil, že typickými pro kabinet byly „demokratičnost, otevřenost dialogu a diskusím, vstřícnost vůči smysluplným návrhům a opodstatněné kritice“. „Všechno toto se stalo profesionálním stylem předchozí vlády,“ řekl prezident.

Medveděv při inauguraci Putina prezidentemMedveděv při inauguraci Putina prezidentem | 

Medveděv poté před poslance předstoupil s návrhem svého programu na další období. Mimo jiné slíbil, že se v nejbližší době nebudou zvyšovat daně z příjmu obyvatelstva. Naproti tomu vláda hodlá brzy přijít s návrhy změn týkajících se důchodového věku. Prozradil také, že Rusko bude muset v příštích šesti letech vynaložit o osm bilionu rublů (2,7 bilionu korun) více, aby splnilo úkoly stanovené v dekretu, který tento týden podepsal Putin.

Dosavadní Medveděvova vláda, kterou tvořilo devět vicepremiérů a 22 ministrů, odstoupila po pondělní inauguraci prezidenta Putina, jak požaduje ruská ústava. Putin vzápětí navrhl na premiéra znovu Medveděva, který stál v čele vlády po celých šest let předchozího prezidentova mandátu. Před tím na čtyři roky vystřídal Putina v Kremlu v roli prezidenta, protože ústava nepovolovala Putinovi zastávat nejvyšší funkci více než dvakrát za sebou.

Doporučujeme
Nezadat ( 9. května 2018 12:01 )

satanas ( 9. května 2018 10:13 )

Tak ste videli prehlidku Rude armady ?? NO, reknu vam,,nechtel bych byt na strane nepratel RUska..

marais ( 9. května 2018 08:35 )

Nějakou vládnoucí skupinu Rusko musí mít stejně jako jiné státy. Putin + Medveděv a spol. jistí mír.

plebejec ( 8. května 2018 18:59 )

Výborná zpráva pro část světa, která chce mír. Noční mura pro vrahy z EUSANATO,Pornošenka, Šoroše, bič na čs. sluníčkáře a zkur.ené aktivisty. Hlavně od nich se musí očistit Evropa. Aktivizmus,...mor lidstva!!! Ameriko,taky se třes ! Když se nebudeš chovat slušně, dostaneš na frak. Obrovská gratulace ruskému lidu za vitězství rozumu. Jak symbolické,...nové květnové vítězství ruského lidu nad neofašizmem světa.

Nezadat ( 8. května 2018 18:44 )

To ječ dobře,zloději na západě se opět nedostanou k Ruskému bohatství a už se těším jak z manipulovaná ČT bude žgryndat keci o demokracii která už je dávnou minulostí a snaží se z nás jen udělat hloupé ovečky které budou dělat jen za misku žrádla.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa