Putinova nová ruská limuzína stála 4 miliardy korun. Ujel s ní 200 metrů

Autor: ula, ČTK - 
8. 5. 2018
10:44

Vladimir Putin, který se v pondělí oficiálně stal počtvrté ruským prezidentem, zaujal i tím, že přijel na inauguraci v moskevském Kremlu novou ruskou limuzínou projektu Kortež (česky průvod, kolona). Vývoj nového automobilu stál více než 12 miliard rublů (asi čtyři miliardy Kč), uvedl hospodářský list Vedomosti.

Před šesti lety se Putin vezl moskevskými ulicemi do Kremlu v opancéřované limuzíně Mercedes. Tentokrát k přesunu ze své pracovny v jednom kremelském paláci na slavnost v druhém paláci použil limuzínu Kortež s poznávací značkou ?776??77.

„Tímto způsobem ujel asi 200 metrů,“ poznamenal server Lenta.ru. Hosté v Kremlu toto gesto podle zpravodaje agentury RIA Novosti přijali s ovacemi.

Video Putinovi nejde nastartovat ladovka - Youtube.com

Projekt Kortež podle deníku počítá se vznikem  „celé rodiny“ reprezentativních vozidel na shodném podvozku, konkrétně s limuzínou, sedanem a velkoprostorovým vozem.

Limuzína o délce 6,62 metru a dvoumetrové šíři je podle tisku vybavena přeplňovaným osmiválcovým motorem o výkonu téměř 600 koní (testuje se prý i varianta o výkonu 800 koní).

Putinův autopark se i tak stal terčem vtípků na sociálních sítích. Na nich se také objevila informace, že stejnou poznávací značku donedávna nosila i 20 let stará, zrezivělá volha.

Video Zeman se setkal s Putinem: Čekal stejně dlouho jako britská královna - Blesk - Vera Renovica

Ceny vozů Kortež mají podle ministra průmyslu Denise Manturova začínat na cenovce  „více než deset milionů rublů“ (asi 3,4 milionu Kč), což je podle agentury Interfax skoro dvojnásobek oproti původně slibované ceně. Sériové vozy budou podle ministra  „nejméně o pětinu“ levnější než vozy Rolls-Royce a Bentley, ale současně budou dražší než „základní“ mercedeska nejvyšší třídy S. Ministerstvo později uvedlo, že ruské limuzíny se budou prodávat pod značkou Aurus a budou vystaveny na letošním moskevském autosalonu. Předběžné objednávky se mají podle Manturova přijímat od konce srpna.

Více o Putinově limuzíně najdete na Auto.cz

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

terezkaterka33333 ( 10. května 2018 16:42 )

Taký vodca si zaslúži také auto. Naši by sa mali voziť na Trabantoch. Lepšie si nezaslúžia.

satanas ( 9. května 2018 10:27 )

Tak ste videli prehlidku Rude armady ?? NO, reknu vam,,nechtel bych byt na strane nepratel RUska..DIky BOhu za Zemana!

filip100 ( 9. května 2018 07:37 )

nějak ti vypadlo z makovice, že nás před Adou právě oni zachránili, protože nás zápaní kamošové hodili přes palubu, ale asi jsi mladý a tedy dost hloupý

filip100 ( 9. května 2018 07:34 )

hlavně se podívej, blbe, kolik lidí hladoví u nás a kolik v US, jestli se tu statistiku dovíš a jestli kromě plivání, tě to vůbec zajímá

filip100 ( 9. května 2018 07:32 )

no, ty musíš bejt pěkně blbá

Zobrazit celou diskusi
Další videa