Milionář s rodinou po letecké tragédii ještě žili. Pak se utopili, řekl koroner

Autor: dj - 
14. 2. 2018
12:20

Nové poznatky vyšetřování silvestrovské letecké tragédie odhalily příčinu smrti obětí. U Sydney zahynuli britský milionář Richard Cousins (†58) se svými syny Williamem (†25) a Edwardem (†23), se svou snoubenkou Emmou Bowdenovou (†48) a s její dcerou Heather (†11). Při nehodě rovněž zemřel pilot kanadského původu Gareth Morgan (†44). Podle koronera lidé z hydroplánu zemřeli až po nehodě, utopili se.

Letadlo se zřítilo do Jeruzalémské zátoky na řece Hawkesbury asi 50 kilometrů severně od Sydney. Vyšetřovatelé se nejdříve domnívali, že pasažéři zahynuli přímo při nárazu na vodní hladinu. Podle soudního lékaře Petera Bedforda ale zemřeli na následky zranění způsobených při nehodě a na utonutí.

Oběti havárie: Richard Cousins se syny Edwardem a Williamem, Emma Bowdenová s dcerou HeatherOběti havárie: Richard Cousins se syny Edwardem a Williamem, Emma Bowdenová s dcerou Heather | 

Bedford byl k případu přidělen na žádost Cousinsových bratrů a zbytku jejich rodiny, kteří si přejí, aby byla záležitost vyšetřena co možná nejpřesněji. Zvláště poté, co se ukázalo, že tentýž letoun už jednou v roce 1996 havaroval. Společnost ATSB, která nehodu zkoumá, na konci ledna publikovala první závěry vyšetřování.

Hydroplán neměl černou skříňku

Letadlo bohužel nemělo černou skřínku, proto se technici z ATBS musí spolehnout jen na trosky hydroplánu, které se jim podařilo vytáhnout ze zátoky. Zajistili křídlo, trup a oba plováky. Zarazilo je i to, že zkušený pilot Morgan se odklonil od trasy letu. Vyšetřování pokračuje a finální zpráva bude publikována koncem tohoto roku. Potápěči se stále snaží najít zbytek letadla.

Video Trosky letadla - Reuters
360p

Doporučujeme
nazca ( 14. února 2018 21:54 )

Smutné je, když lidi mají místo mozku ovar... Připoutaný k sedadlu a s mnohačetnými zraněními způsobenými při nehodě se špatně plave.

fikusek11 ( 14. února 2018 16:54 )

Tak se to nauč, ho.va.do! Nikdy není pozdě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa