Británie musí do odchodu z EU přijmout 37 nařízení Bruselu, tvrdí uniklý dokument

Autor: dj - 
6. 2. 2018
18:40

Zřejmě až do odchodu z Evropské unie bude muset Velká Británie přijímat její nařízení, alespoň to tvrdí uniklý dokument. Podle něho by se mělo do roku 2019 jednat zhruba o 40 zákonů a směrnic. Jde o necelé čtyři desítky kontroverzních nařízení, proti nimž se Británie nacházející v přechodném předbrexitovém období nemůže nijak bránit. Napsal o tom deník Telegraph.

Řada z nařízení dává EU kontrolu nad Británií. Unie si v rámci směrnic totiž uzurpuje právo provádět v zemi revize, případně dohlížet na britský trh, společnosti a domácnosti a ujišťovat se, že jsou zákony dodržovány. Je pravděpodobné, že tento fakt vyvolá velké diskuze ve vládě. Jedná se totiž přesně o to, před čím varoval ministr zahraničí Boris Johnson. Ten byl zásadně proti tomu, aby Británie po referendu o brexitu přijímala jakákoli nová unijní nařízení.

EU chce kontrolu nad Británií

K situaci se vyjádřil i přední euroskeptik Jacob Rees-Mogg. „Zákony Evropské unie, které přišly až poté, co jsme rozhodli o našem odchodu, se můžou zdát nepodstatné. Ale Unie si skrze ně udržuje kontrolu nad naší zemí. EU má tak moc zcela zdecimovat Londýn, naší energetiku, tržní hospodářství i zemědělství,“ uvedl Rees-Mogg.

„Těch 37 nařízení se táhne skoro přes všechny sektory. Naše vláda si musí stát za svým a postavit se proti tomu, nebo nám na přechodné období zajistit právo veta, abychom se vyhnuli zákonům, se kterými nemůžeme souhlasit,“ dodal.

Nové směrnice se dotknou všech sektorů

Mezi nařízeními jsou i: společný konsolidovaný základ daně z příjmů právnických osob, nařízení o koordinaci systémů sociálního zabezpečení, zavedení letištního detekčního zařízení, povinná daň z finančních transakcí, dohled na dodržování Nařízení o infrastruktuře evropských trhů a další.

Právě kontroly infrastruktury se britská vláda bojí nejvíce. Unie by mohla nařídit relokaci clearingových domů, čímž by Británie utrpěla ekonomicky, přišla by nejen o značné množství peněz, ale i o nespočet pracovních míst.

Vyjednávači EU a Británie. Vlevo David Davis za Británii, vpravo Michel Barnie za EU.Vyjednávači EU a Británie. Vlevo David Davis za Británii, vpravo Michel Barnie za EU. | 

Téma zmiňovaných nařízení bude vláda projednat ve středu a ve čtvrtek. Očekává se, že dojde k ostrým střetům. Už teď to mezi zastánci měkkého a tvrdého brexitu vře, zvláště v otázce celní unie a jednotného trhu. Ministr pro brexit David Davis se snaží vydobýt pro Británii právo zamítnout každý zákon a nařízení, které budou Unií v tomto přechodném období schváleny. Pro vládu je podle odborníků zásadní to, aby se dohodla na postupu, který zemi během přechodného období „ublíží“ co možná nejméně.

Doporučujeme
imros@seznam.cz ( 6. února 2018 21:34 )

Já,bych radši z té Unie nevystupoval.

wp2t ( 6. února 2018 20:24 )

Jasně se ukazuje, že je pravda : co nedokázal v minulém století Hitler a třetí říše vojensky, dokázala dnes Merkelová a čtvrtá německá říše ekonomicky. Totální porobení celé Evropy, diktát čvrté oranžové internacionály. Tak hluboko ještě Evropa neklesla, když část Evropy ovládali fašouni, byla druhá (malá, Británie) část svobodná. Když část Evropy ovládali komanči, byla západní Evropa svobodná. Dnes není žádná svobodná část, žijeme v nejhroznější době historie Evropy, vrátil se komančský kult osobnosti z 1. poloviny minulého století. Je to žena, vražedkyně celých národů, celých svobodných kultur. Ztráty jsou povolené, normalizované a zatajované masmédii ovládané eurohujery. #120Db

flesch2z ( 6. února 2018 19:10 )

Co se s tou Británií děje, tam už jsou všichni tak vypatlaní, že se nedokážou vzepřít, Jakým právem si EU dovoluje kontrolovat Británii? To už je Británie v tak velké řiti, že se nedokáže bez podmínek urvat. Jakou moc má EU? vyděračskou?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa