Dívka (16), která mlátila vojáka: „Hrdinku“ Palestinců přivedli v poutech před soud

Autor: ČTK - 
1. 1. 2018
21:22

V Izraeli dnes obžalovali šestnáctiletou Palestinku, která uhodila do tváře izraelského vojáka. Incident byl zachycen na mobilní telefon a video, které se následně začalo šířit po internetu, vyvolalo značné emoce. Palestinci Ahidu Tamímíovou oslavují jako hrdinku, zatímco v Izraeli se terčem kritiky stali kromě dívky i napadení vojáci kvůli tomu, že se nebránili.

Prokuratura obžalovala Tamímíovou před izraelským vojenským soudem za ublížení na zdraví a útok na příslušníka izraelské armády. Popisovaný incident se stal 15. prosince u dívčina domu ve vesnici nedaleko Ramalláhu na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu.

Ministr školství: Ať je po zbytek života ve vězení

Na videu, které koluje po internetu, je patrné, že Tamímíová, která byla ve společnosti své sestřenice a matky, vojáky bila, kopala a strkala do nich. Ozbrojení muži ustupovali. Vojáci byli na místě kvůli protestu, při němž Palestinci házeli kamení.

Armáda už dříve chování ustupujícího vojáka obhajovala. Tvrdí, že se choval profesionálně. Do sporu se ovšem vložili pravicoví politici, kteří reakci na dívčino chování považují za ponižující. Ministr školství Naftali Bennett řekl, že dívka, která vojáky napadla, by měla strávit zbytek života ve vězení.

Palestinská Johanka z Arku pokousala vojáka

Palestinci Tamímíovou oslavují jako hrdinku. Podle komentátora izraelského levicového listu Haarec úřady nyní riskují, že z Tamímíové udělají „palestinskou Johanku z Arku“. Dospělému za trestné činy, ze kterých byla Tamímíová obžalována, hrozí až desetileté vězení. Podle agentury Reuters je ale nepravděpodobné, že by dívka jako šestnáctiletá dostala tak vysoký trest.

Tamímíová je známá už z dřívějšího incidentu - před dvěma lety pokousala vojáka, který přišel zatknout jejího bratra. V Turecku dívka po tomto incidentu dostala ocenění a setkala se i s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

Doporučujeme
jansochor ( 2. ledna 2018 15:12 )

Voják pravděpodobně nepovažoval poblázněnou Palošku za nebezpečnou a tak do sebe nechal bušit, tím z ní ale udělal v jejich řadách hrdinku. Měl jí srazit, vysmejčit zem a vyválet v bahně, netvářila by se tak drze. Chybička se vloudila, škoda, příště.

tgbg ( 2. ledna 2018 08:28 )

Obyčejná palestinská komunistická ***.

namoroman ( 1. ledna 2018 23:30 )

Měli by ji vzít do OSN aby jim tam řekla, jaké zkušenosti má s Izraelskou armádou, tak jako to dělají v jiných případech !

vog.ht ( 1. ledna 2018 22:28 )

Tak jsem shlédnul pár videí na youtube s touhle malou špinavou hubatou kurvičkou a jakkoliv si myslím, že ji měli vojáci dávno zastřelit, chápu, že z ní nechtějí udělat mučednici. Tak ať se předvádí dál, je neškodná.

vog.ht ( 1. ledna 2018 22:06 )

Je fakt, že ti vojáci reagovat měli....nejlépe ranou pažbou do ksichtu té palestinské trubky. Jinak si rovněž myslím, že by měla zbytek života strávit v kriminále

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa