Voják prchl autem z KLDR! Jeho vlastní lidi na něj vypálili 40 kulek. Na svobodu musel běžet, padl do náruče lékařům

Autor: lm, ČTK - 
14. 11. 2017
10:25

Na 40 ran vystřelili Severokorejci na svého vojáka, který v pondělí překročil hranice s Jižní Koreou. Dezertér se jako zázrakem zvládl dostat na druhou stranu a přežil, je ale v kritickém stavu.

Severokorejský voják byl postřelen svými druhy ve zbrani, když přes demilitarizované pásmo dezertoval do Jižní Koreje. Zběh s poraněným ramenem a loktem byl nalezen na jižní straně hraniční vesnice Pchanmundžom, 50 metrů od vojenské demarkační linie, informovalo jihokorejské ministerstvo obrany. Vrtulník Velitelství OSN (UNC) vojáka přepravil do nemocnice, kde momentálně bojuje o život.

„Přeběhlíka urychleně přepravila do nemocnice helikoptéra UNC. K vzájemné palbě nedošlo,“ informovalo ministerstvo obrany agenturu Reuters. UNC dohlíží na dodržování příměří mezi Korejemi.

Voják zvolil podle agentury AP nezvyklou cestu. Ze strážního stanoviště na severu Pchanmundžomu vyrazil na jih vesnice a Severokorejci na něj přitom začali pálit. Původně chtěl hranice zdolat v autě, po defektu kola byl ale nucen pokračovat pěšky. Podle Jihokorejců na něj přitom bylo vypáleno na 40 ran.

Jižní a Severní Korea jsou dodnes fakticky ve válečném stavu. Válka ze začátku 50. let byla ukončena pouze příměřím podepsaným roku 1953 právě v Pchanmundžomu.

Od té doby ze Severní do Jižní Koreje uteklo kolem 30 000 lidí. Většina z nich ovšem zvolila cestu oklikou – přes Čínu a jihovýchodní Asii.

Demilitarizované pásmo střeží z obou stran stovky tisíc vojáků připravených k boji. Hranici lemuje ostnatý drát a protitankové překážky. Má se za to, že v příhraniční oblasti leží více než milion min, napsala agentura AP. Nežijí zde žádní civilisté.

Video: Mučící praktiky v KLDR

Video Mučící praktiky v KLDR - Liveleak.com
360p

Doporučujeme
gabreta ( 14. listopadu 2017 12:57 )

Jo, jo. Tam se střílí uprchlíci, jak na Mexicko-Americký hranici!!

asijo ( 14. listopadu 2017 11:46 )

Tam aspoň hlídají hranice.

pjotri ( 14. listopadu 2017 11:33 )

No to se moc nepredvedli. AK-47 vypali obsah zasobniku, t.j 30 naboju za 1,5 vteriny Takze zadna velka palba se neuskutecnila.. A jak ty vystrely vlastne pocitali? Ze by strileli jednotlivyma a ne davkama? Pokud chci zastavit jednoho uprchlika, tak davka to jisti.. A pak, po zasahu do ramene byt v kritickem stavu? Cely je to hodne divny.. Moc divny..

balika ( 14. listopadu 2017 11:00 )

Všude na světě dostane vojenský zběh kulku, proč by to mělo být v KLDR jiné?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa