Londýn je nebezpečnější město než New York, tvrdí statistiky zločinů

Autor: Darina Jíchová - 
21. října 2017
12:10

Nejnovější statistiky ukázaly, že kriminalita ve Velké Británii stoupla za poslední roky o 13 procent. Počet přepadení, vražd a znásilnění v Londýně prudce narůstá, rozdíl je znatelný i ve srovnání s New Yorkem, který měl v minulosti se zločinností značný problém. Údaje tento týden publikovalo Centrum pro sociální spravedlnost.

Výsledky průzkumu se dostaly i k americkému prezidentovi Trumpovi, který okamžitě reagoval na svém twitterovém účtu. Podle něj za tím stojí rozšíření radikálního islámu, zdůraznil také to, že je nutné „udržet Ameriku v bezpečí“.

„Zatímco se zemí šíří teror radikálních islamistů, zločinnost v Británii ročně stoupá o 13 procent. To není dobré, Ameriku musíme udržet v bezpečí,“ napsal Trump. Jeho kritici nicméně komentář považují za ignorantský. Bývalý vůdce labouristů Ed Miliband prezidenta rovnou označil „za naprostého blbce“.

 „Je smutné, když šíří lži o vlastní zemi, ale smutnější je, když je šíří o cizích státech. Je to naprostý blbec,“ napsal na Twitteru.

Experti uvádějí, že nárůst kriminality, obzvláště pak v Londýně, má na svědomí nedostatek policistů. Není prý dost strážníků. Hlídky a obchůzky na ulicích nejsou tak frekventované, jak tomu bývalo. Londýn a New York mají každý zhruba osm milionů obyvatel, ale je šestkrát větší pravděpodobnost, že vás přepadnou v britské metropoli než v té americké. Počet znásilnění v Londýně je třikrát vyšší. Co se týče vražd, rozdíl mezi městy je minimální, ale v této kategorii „vede“ New York.

New York slaví úspěch s novou strategií

Newyorské policii se podařilo zabezpečit svoje město, může za to nová strategie, kterou přijalo oddělení. Starosta města Rudy Guiliani a policejní velitel Bill Bratton se postarali o to, aby nebyly přehlíženy ani ty nejmenší zločiny, jako tomu bylo v devadesátých letech. Tehdy bylo ročně zabito přes 2000 lidí, za loňský rok se potýkali v New Yorku jen se 335 vraždami, letos by se jejich počet měl ještě snížit.

Oproti tomu Scotland Yard se vyhýbá vyšetřování drobných zločinů a přestupků, zabývají se většinou jen vysoce důležitými případy. V centru Londýna v roce 2016 došlo k 70 tisícům vloupání a k ještě vyššímu počtu kapesních krádeží. Londýnská policie bude muset přehodnotit svoje priority. Znásilnění a vražda jsou přece těžší přestupek než hackování na internetu.

Česko je 6. nejbezpečnější země světa

Nárůst kriminality ve Velké Británii se odrazil i v umístění země na žebříčku nejbezpečnějších států světa, kde se umístila až na 41. místě. Prezident Trump by se měl zamyslet nad 114. příčkou, kterou obsadily Spojené státy. Oproti tomu Česká republika byla označená za šestou nejbezpečnější zemi na světě.

Londýnská policie se potýká s mnoha teroristickými útoky:

Video Útočník v Londýně zaútočil na policisty šavlí, křičel Alláh akbar. - Reuters

openha ( 30. listopadu 2017 00:04 )

Proto,že Londýn je už skoro muslimské město , včetně muslimského starosty. Proto jsem volil Okamuru , aby se tato KOMUNITA sem nedostala.NAVÍC POLICIE NENOSÍ PALNÉ ZBRANĚ,TY MÁ POUZE ZÁSAHOVKA,TAK,ŽE SI LUPIČI A ZLODĚJI DĚLAJÍ Z BOBÍKŮ SRANDU,NAVÍC PŘI NĚKOLIKA HODINOVÉM PŘÍMÉM PŘENOSU Z LONDÝNA Z KARNEVALU, BYLO DOBŘE VIDĚT JASNOU PŘEVAHU VĚTŠINU ASI NEZAMĚSTNANÝCH AFROAFRIČANŮ,MUSLIMŮ MEZI LONDÝŇANY NA AKCI.PROTO MUSÍME BOJOVAT za bezpečné Česko A PŘESVĚDČOVAT,ŽE TUDY CESTA K BEZPEČNÉ EVROPĚ NEVEDE !!!

tgbg ( 22. října 2017 08:47 )

Teď nám sem japonský imigrant Okamura natahá japonskou Yakuzu. A bude po bezpečí.

andorea ( 21. října 2017 13:10 )

Experti uvádějí, že nárůst kriminality, obzvláště pak v Londýně, má na svědomí nedostatek policistů. ------ Tak to jsem hned klidnější. Já myslela, že za nárust kriminality mohou ti pachatelé a oni v tom jsou vlastně nevinně...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud