Děsivé přistání Airbusu A380. Vichr s ním lomcoval jako s papírovým letadélkem

Autor: Darina Jíchová - 
6. října 2017
15:00

Silný vítr notně ztížil přistání letadla společnosti Emirates v německém Düsseldorfu. Airbus A380 už téměř dosedal na ranvej, když ho zasáhl poryv větru. Vichr si s největším dopravním letadlem na světě pohrával jako s papírovým letadélkem a házel s ním ze strany na stranu. Pilotům se ale podařilo udržet kontrolu nad strojem a bezpečně přistát.

Komplikované přistání airbusu se podařilo natočit. A autor nahrávky, Martin Bogdan, pochválil piloty, kteří podle něho prokázali neuvěřitelnou schopnost v pilotování. Ovládnout obří letoun přitom nebylo lehké, na palubě bylo 500 cestujících.

Podívejte se, jak piloti zvládli přistání ve větru:

Video Zázračné přistání v Düsseldorfu - Twitter

Zatímco klesání k ranveji proběhlo docela v klidu, problém nastal, až když si podvozek dosedl na asfalt.

Airbus se při klesání trochu nahnul, a jak se piloti snažili křídla vyrovnat s ranvejí, zasáhl je prudký náraz větru, který letadlo vychýlil z dráhy a chvilku s ním mával ze strany na stranu. Piloti ale situaci zvládli, letadlo srovnali a dokončili přistání. Za větrného počasí je pro přistání běžné, že piloti při sestupu letadlo lehce natočí.

„Už jsem točil mnoho přistání, kde se piloti perou s bočním větrem, ale dneska to měli piloti extrémně těžké a zvládli to neuvěřitelně dobře. Nikdy jsem nic podobného neviděl,“ uvedl Bogdan a dodal: „Piloti prokázali své skvělé schopnosti.“ Severní Německo se v posledních dnech potýká s bouří Xavier, která dosahuje síly hurikánu a vyžádala už si sedm obětí.

tuba24 ( 6. října 2017 22:03 )

ziaden poryv vetra, pri dosadani vyrovnaval prilis skoro. Nepockal si na odraz a tak na zadnom podvozku strati kontakt, takze mu zadok usiel namiesto toho aby vyrovnal cumak

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud