Diktátor Kim „pohrdá“ hrozbami. Na KLDR proto uvalí OSN doposud nejostřejší sankce

Autor: simao, ČTK - 
5. srpna 2017
22:00

Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně schválila návrh USA na uvalení nových sankcí na Severní Koreu kvůli dvěma nedávným severokorejským raketovým testům. Na základě dosud nejtvrdších sankcí může Pchjongjang přijít zhruba o třetinu svých ročních příjmů z vývozu.

OSN tak chce Severní Koreu diktátora Kim Čong-una vystavit ještě silnějšímu tlaku, zda se tak ale podaří přivést Pchjongjang k rozumu, je podle agentury DPA více než sporné.

Dnešní rezoluce RB OSN uvaluje sankce na vývoz uhlí, železa, železné rudy, olova, ryb a mořských plodů. Příjmy z jejich vývozu přinášejí severokorejskému režimu zhruba jednu miliardu dolarů (22 miliard korun) ročně.

Jde už o osmý dokument tohoto druhu, který RB OSN přijala od roku 2006 v souvislosti se severokorejskými jadernými a raketovými testy. Žádaný účinek ale neměla žádná z nich, Pchongjang navzdory všem varováním nadále pokračuje v jaderných a raketových testech.

Kimovo „nezastírané pohrdání“

Začátkem července pak poprvé úspěšně vyzkoušel mezikontinentální balistickou raketu. Americká armáda následně potvrdila, že Severní Korea skutečně odpálila nový druh rakety, kterým je schopná zasáhnout Aljašku.

Schválená desetistránková rezoluce odsuzuje velmi ostře nejnovější severokorejské raketové testy a označuje je za „násilné a nezastírané pohrdání“ dosavadními rezolucemi.

Rezoluce uvaluje navíc zákaz cestování na devět Severokorejců, kteří se podílejí na bankovních a vojenských obchodech. Jejich majetek stejně jako aktiva čtyř severokorejských podniků, včetně dvou bank a jedné pojišťovny, byl zmrazen. Severní Korea bude „těžce zasažena“, řekla velvyslankyně USA u OSN Nikki Haleyová.

Video  KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech  - Youtube.com

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kalina107 ( 6. srpna 2017 13:50 )

nedolízej . Ty seš pro mě méněcená nula a štítím se tě , ty duševní mrzáku . A chraň se mě někdy potkat . Pak už bys jenom jezdil v kryplkáře a tekla ti žgrynda po bradě . A už táhni ke svým mezi ploty , poďobaná mrcho .

flesch2z ( 6. srpna 2017 13:19 )

Tak jak Sadámovi, který dvojčata nesejmul. To ho taky jen polechtají 200 ostrými, aby si byli jistí, že je opravdu po něm. Mně by zajímalo, kam naši uklidili toho jeho strejdu. Tomu už taky pomohli socani (Chovanec) exnout.

flesch2z ( 6. srpna 2017 13:11 )

Já celý život, ať už to bylo za komoušů nebo ne, čtu a slyším každodenní nové zprávy jen převážně o tom, že USA někomu vyhrožuje, napadly, vybombardovaly a rozvrátily nějaký stát, pozabíjely stovky lidí celkem už miliony, že se jejich vlády hádají, že jejich vypatlané celerity někde protestují, že tam policie střílí do lidí.......... A teď je na řadě Kim, který nikdy nikomu nic nedělal, žádný stát nenapadl, jen se brání těm zku*veným USA a s ním zbytek světa.

zadnice ( 6. srpna 2017 10:27 )

Kimovi osobně neublíží, ale chudáci obyčejní občané.

iFender ( 6. srpna 2017 10:21 )

Je to tvuj nazor a to akceptuji,presto po precteni teto web stranky je jasne kolik lidskch zivotu se usetrilo nejen u americanu a spojencu,ale i japonskych civilistu.Kdyby se valcilo do konce jak si to Nippons a cisar Hirohito predstavovali tak by bylo nepomerne vice obeti.To je jednoduse FAKT!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud