Test rakety z KLDR ohrozil cestující v letadle do Paříže. Proletěla kolem při návratu na zem

Autor: base - 
4. srpna 2017
19:49

Letecká společnost Air France-KLM minulý týden rozšířila bezletovou zónu v oblasti Severní Koreje kvůli zkoušce balistické rakety, která ohrozila letadlo boeing 777 mířící z Tokia do Paříže. Raketa proletěla jen pouhých 100 kilometrů od letadla. Na palubě bylo 323 lidí, oznámil to portál CBS news.

Minulý týden v pátek okolo 10:40 zahájil Kim Čong-un test balistické rakety. Když se raketa vracela zpět na zem, byla jen 100 kilometrů od francouzského boeingu 777 s 323 pasažéry na palubě. I když to byla jen neozbrojená raketová zkouška, lidé byli ve velkém nebezpečí.

Letecká společnost Air France-KLM rozhodla o rozšíření bezletové zóny, které by mohly prodloužit japonské vnitrostátní lety o několik desítek minut, informovala o tom agentura Reuters. Severní Korea se nyní pyšní tím, že je schopna zasáhnout raketou území USA.

Video  KLDR ukázala simulaci útoku na USA: Vlajka Ameriky v plamenech  - Youtube.com

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud