Trump pohrozil Venezuele sankcemi: Prezident Maduro sní o tom být diktátorem

Autor: ČTK, ula - 
18. 7. 2017
08:05

Americký prezident Donald Trump hrozí Venezuele ekonomickými sankcemi. Jejího prezidenta Nicoláse Madura označil za špatného vůdce, který sní o tom, že bude diktátorem. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP.

Trump tak reaguje na plán venezuelské vlády zřídit Ústavodárné shromáždění, které v nedělním neoficiálním referendu odmítlo více než sedm milionů Venezuelanů.

„Venezuelský lid ukázal, že podporuje demokracii, svobodu a právní stát. Ale jejich silné a odvážné akce si stále nevšímá špatný lídr, který sní o tom, že se stane diktátorem,“ řekl Trump.

Zřízení Ústavodárného shromáždění kritizuje venezuelská opozice. Kabinet chce podle kritiků tímto novým orgánem nahradit parlament, v němž má opozice většinu, a hodlá posílit diktaturu prezidenta Madura.

VIDEO: Lidé stojí frontu na chléb. I taková je Venezuela

Video Lidé v Caracasu stojí frontu na chleba. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p
Nedělní plebiscit byl reakcí na plán vlády uspořádat 30. července do Ústavodárného shromáždění volby. Opozice bude tyto volby bojkotovat jako nedemokratické, neboť způsob jejich konání stanovil prezidentský dekret a volební komise nakloněná vládě.

Doporučujeme
1912 ( 18. července 2017 13:48 )

zločinci US SE JIŽ PŘES DESET LET SNAŽÍ SESADIT PRESIDENTY VENEZUELY HLAVNĚ URVAT DRANCOVAT TY NEJVĚTŠÍ A NEJKVALITNĚJŠÍ NALEZITĚ ROPY kolik těch vycvičených žoldáku tam poslali a vycvičili a podněcovali tam DOMORODÉ OBYVATELSTVO kterých tam jsou stovky a vyvolávat nepokoje a vnucovat tu zločineckou demokracií .Tito bestie válečné nedají pokoj nikdy protože mají zájem ovládat svět

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud