Trump slíbil lesbám a gayům ve službách vlády zachování jejich práv

Autor: ČTK, deb - 
31. 1. 2017
13:58

Nový americký prezident Donald Trump přislíbil, že zachová práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) pracujících pro federální úřady. Bílý dům v úterý oznámil, že Trump ponechá beze změny exekutivní nařízení svého předchůdce Baracka Obamy, které chrání federální zaměstnance a lidi z firem najatých úřady před diskriminací založené na menšinové sexuální orientaci.

Podle prohlášení svého úřadu Trump „i nadále respektuje a podporuje práva LGBT, stejně jako to činil v průběhu volební kampaně“. Obamovo nařízení proto zůstane beze změny.

Republikánský nástupce demokratického prezidenta přitom vyhlašoval, že hodlá zrušit velkou část jeho dekretů a přezkoumat i zmíněný výnos z roku 2014, který stanovil práva příslušníků sexuálních menšin pracujících pro firmy dodávající služby federálním úřadům. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa