Obamu pobouřily kroky Trumpa. Vadí mu diskriminace kvůli náboženství

Autor: ČTK, sou - 
30. ledna 2017
21:54

Bývalý americký prezident Barack Obama vyjádřil zásadní nesouhlas s diskriminací lidí podle jejich náboženského přesvědčení. V pondělí to oznámil jeho mluvčí. Exprezident je podle něj potěšen politickou aktivitou občanů po celé zemi. Někdejší šéf Bílého domu reagoval na páteční dekret svého nástupce Donalda Trumpa, který pozastavil imigrační programy a zakázal vstup do země občanům sedmi muslimských zemí.

Obama „zásadně nesouhlasí s kroky, které vedou k diskriminaci lidí kvůli jejich víře a náboženství,“ prohlásil mluvčí Kevin Lewis. Bývalý prezident je zároveň potěšen „rozsahem aktivity, která je patrná v komunitách po celém zemi“.

„Lidé využívající ústavního práva na shromažďování se organizují a prostřednictvím svých volených zástupců o sobě dávají vědět. To přesně očekáváme v okamžiku, kdy jsou americké hodnoty ohroženy,“ prohlásil s odvoláním na Obamova slova jeho mluvčí.

hejhej ( 31. ledna 2017 14:36 )

Jaká diskriminace, když jde o středověkou, násilnickou ideologii. Muslimové neuznávají jiné náboženství než to, podle pedofila Mohameda a civilizovaní lidé neuznávají jejich. Ať se každý modlí ke komu chce, ale doma a nevynucuje si to, svoje v jiných zemích, navíc, když přivandrovali za bezpracným životem a ještě si dovolí vraždit a znásilňovat ženy a dívky. Obama má zvrácené myšlení.

Petroblesk ( 31. ledna 2017 11:16 )

Ať už jde ten jigaboo do .. že mi nevadí diskriminace křesťanů v Saudské Arábii a jinde. Dobře, že už vypadnul.

victor1 ( 31. ledna 2017 10:24 )

A vůbec,co do toho masajský bubeník má co kecat,už je v důchodu.

victor1 ( 31. ledna 2017 10:13 )

Jděte už do řiti se všemi pánbíčkáři a hlavně s muslimi.Proč by se měli politici zabývat nějakými věřícími srá*či?Věřící srá*či at zalezou do svých smradlavých modliteben a nevytahují ty smradlavé rypáky!!!Aby se kvůli těm hajzlům vedly ve 21. století války.Nemožné,vymýtit a bude klid.

krupan10 ( 31. ledna 2017 07:05 )

no, ty jseš teda vylízanej

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud