Asad pustil na svobodu 672 vězňů. Slíbili, že se neobrátí proti vládě

Autor: jer, ČTK - 
24. 6. 2017
18:40

Syrská vláda v sobotu oznámila, že propustila 672 vězňů, kteří slíbili, že budou ctít autoritu státu. Podle vlády má krok podpořit proces „usmíření“. Tímto pojmem vláda podle agentury Reuters označuje místní dohody s povstalci, kteří slíbili složení zbraní, respektování vlády nebo odchod do jiných povstaleckých oblastí.

„Byli propuštěni po slibu, že nebudou podnikat nic proti národní bezpečnosti nebo stabilitě,“ řekl syrský ministr spravedlnosti Hišám Šaar, kterého citovala oficiální syrská agentura SANA.

Šaar řekl, že většina propuštěných vězňů je z Damašku, ale jsou mezi nimi i další z celé Sýrie, což podle Reuters ukazuje, že propuštění není vázáno na konkrétní dohodu týkající se jedné oblasti kontrolované vzbouřenci.

SANA neuvedla, za co byli propuštění vězni předtím zavřeni, ale někteří z nich Reuters řekli, že byli zatčeni za protivládní činnost.

Syrská opozice tvrdí, že usmiřovací dohody jsou vynucovány v oblastech dlouhého obléhání a intenzivního bombardování. Prezident Bašár Asad je považuje za způsob, jak po šesti letech konfliktu omezit v zemi boje.

Opozice, Západ a organizace na ochranu lidských práv tvrdí, že syrská vláda zadržuje z politických důvodů desetitisíce Syřanů bez řádného procesu. Tisíce z nich údajně mučí a zabíjí, což Asadova vláda popírá.

Video VIDEO: Vše, co potřebujete vědět o válce v Sýrii - Facebook.com

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 24. června 2017 19:06 )

ASADOVI asi dosel provaz

Zobrazit celou diskusi
Další videa