Trump varuje Asada: Použiješ chemickou zbraň? Pošleme na tebe zase rakety!

Autor: ČTK - 
10. dubna 2017
21:47

Americký prezident Donald Trump nevylučuje další útoky proti Sýrii, pokud tamní vláda bude pokračovat v používání chemických zbraní. Podle agentury Reuters to v pondělí oznámil mluvčí Bílého domu Sean Spicer. Americký ministr obrany Jim Mattis také uvedl, že páteční útok USA syrskou leteckou základnu zcela vyřadil z provozu.

„Pohled na lidi otrávené plynem a bombardované chemickými zbraněmi nás ujistil, že v případě podobné akce necháváme otevřenou možnost dalšího zásahu,“ uvedl na brífinku mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

Prezident Trump nařídil v pátek ostřelování letecké základny Šajrát, z níž podle Washingtonu v úterý startovala syrská vládní letadla s chemickými zbraněmi. Těmi podle Spojených států syrský režim zaútočil na město Chán Šajchún, kde pak po otravě zatím neznámým plynem zemřelo přes 80 lidí. Syrská vláda tvrdí, že nepoužila otravný plyn, ale že její nálet zasáhl sklad chemických zbraní islamistů.

Takto vypadala Trumpova „odveta“:

Video Trump poslal odvetu za utrpení dětí: USA bombardovaly Sýrii. - Reuters/Klára Brunclíková/Hudební banka

Americký ministr obrany Mattis dnes prohlásil, že při útoku USA přišlo syrské letectvo o dvacet procent strojů. „Syrská vláda ztratila schopnost použít leteckou základnu Šajrát a v tuto chvíli nemůže ani startovat z tamní ranveje,“ uvedl Mattis v prohlášení.

Mattisovo prohlášení kontrastuje s pátečními informacemi ruské televize, která přinesla i záběry zničené základy a podle níž byla ranvej poškozena jen mírně. Také libanonská televize v pátek uvedla, že syrská armáda stačila před útokem evakuovat většinu letadel. Pentagon už v pátek uvedl, že Rusko bylo o chystaném útoku informováno dvě hodiny předem.

Ministr Stropnický krok Američanů chápe:

Video USA ztrestaly chemický útok syrského režimu. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se nediví, že se Donald Trump naštval... - Blesk / Zuzana Štíchová

karolcenter ( 12. dubna 2017 20:28 )

Len aby Dávid neporazil Goliaša a aby Ivanka nedostala cez piču.

stacho ( 11. dubna 2017 21:18 )

Pak už jenom ze záhrobí....

balika ( 11. dubna 2017 16:27 )

Připravuje se další chemický False flag na jižním předměstí Damašku. Sioni hrají va bank.

marais ( 11. dubna 2017 10:02 )

Hlavně si nejdříve zjisti, kdo chemické zbraně použil! NEVÍM, JAK BY TRUMP CHRÁNIL SVÉ OBYVATELE, pokud by se demonstranti proti němu vyzbrojili zbraněmi !

1912 ( 11. dubna 2017 08:40 )

přesně tak vždyt jsou to ti US váleční zločinci 20-21 stoletínic neumí než vraždit a okupovat a ničit země a drancovat to jejich bohatsví

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud