Čtvrtek 26. listopad 2020
Svátek slaví Artur, zítra Xenie
Oblačno 3°C

Trefa do černého: Kandidátovi na prezidenta vysypali na hlavu pytlík mouky

Autor: nka - 
7. dubna 2017
17:16

Terčem útoku se během čtvrtečního mítinku ve Štrasburku stal kandidát na francouzského prezidenta Francois Fillon. Při průchodu davem k pódiu mu jeden z odpůrců vysypal na hlavu pytlík mouky.

Mladíka, který na sobě měl tričko s nápisem „Studenti s Fillonem“, pak členové Fillonovy ochranky srazili na zem a tričko z něj strhli. „Doufám, že ta mouka aspoň byla francouzská,“ reagoval na incident Fillon.

Video: Na prezidentského kandidáta odpůrce vysypal pytlík mouky

Video Na francouzského prezidentského kandidáta vysypali pytlík mouky. - Reuters

Po příchodu na pódium pak publiku oznámil, že je „terčem nelítostného pronásledování“. „Dělají všechno, co můžou, aby mě odradili. Ale, přátelé, co člověka nezabije, to ho posílí,“ prohlásil Fillon emotivně.

Fillona je od ledna v centru skandálu kolem údajného fiktivního zaměstnávání příbuzných. Policie vyšetřuje obvinění, že jeho manželka Penelope brala vysoké příjmy jako parlamentní asistentka. Tuto práci ale ve skutečnosti neměla vykonávat. Stejná obvinění se týkají i Fillonových dětí.

Fillon původně patřil k favoritům prezidentských voleb, které se uskuteční už za pár týdnů. Po vypuknutí aféry ale z předních příček popularity vypadl a nyní mu průzkumy nedávají velké šance.

Tento týden Fillon prohlásil, že za skandálem stojí jeho levicoví oponenti. „Až přijde čas, tak po nich půjdu. Těm, co za touhle aférou stojí, se v budoucnu nebude dobře spát,“ řekl v rozhovoru pro rádio France-Inter.

Podobnému útoku jako Fillon čelil nedávno i další z prezidentských kandidátů, centrista Emmanuel Macron. Po něm během zemědělské výstavy v Paříži kdosi z davu hodil vejce.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud