Další útok ve Francii: Fanatik ubodal dvě ženy, křičel „Alláhu akbar“

Autor: ČTK - 
1. 10. 2017
19:00

Francouzská armáda zastřelila muže, který v neděli na nádraží v jihofrancouzské Marseille nožem napadl a zabil dvě ženy. Oznámilo to francouzské ministerstvo vnitra. Podle policejních zdrojů byl útok zřejmě teroristickým činem. Muž údajně křičel "Alláhu akbar" (Bůh je veliký).

Francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci uvedl, že je hluboce pobouřen tímto barbarským činem. Na svém twitterovém účtu vyjádřil soustrast rodinám obětí a pochválil vojáky a policii za jejich zásah. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb po útoku na Twitteru uvedl, že okamžitě míří do Marseilles.

"Kdyby tam nebyla armáda, měli bychom více mrtvých," řekla rozhlasové stanici France Belu Province poslankyně Samia Ghaliová. Hlavní turistická centra, náboženská místa, železniční stanice a letiště ve Francii od roku 2015 kvůli nebezpečí teroristických útoků hlídá v rámci operace nazvané Sentinelle kolem 7000 vojáků.

Podle agentury AFP bylo vyšetřováním dnešního incidentu pověřeno protiteroristické oddělení pařížského státního zastupitelství.

Vraždil řeznickým nožem

Svědkyně řekla agentuře Reuters, že viděla, jak muž vytáhl z rukávu nůž, bodl mladou dívku a pak druhou ženu. Křičel prý něco, co mohlo být "Alláhu akbar".

Podle neoficiálních zdrojů bylo zabitým ženám 17 a 20 let. Útočník měl řeznický nůž, bylo mu kolem 30 let a byl severoafrického vzezření. Podle jednoho ze zdrojů, který citují francouzská média, u sebe neměl dokumenty, podle dalšího ho policie znala, protože se již v minulosti dopustil několika trestných činů.

Policie po incidentu oblast uzavřela a evakuovala nádraží. Francouzská železniční společnost SNCF vyzvala lidi, aby necestovali do Marseille. Zhruba 200 vlaků bylo odkloněno nebo čekají v regionálních stanicích.

Ve Francii po řadě útoků islamistických radikálů v posledních dvou letech platí výjimečný stav. Při útocích teroristů v zemi za poslední dva roky přišlo o život více než 200 osob.

Video Policie zastřelila ve Španělsku teroristu. Najížděl autem do lidí - Youtube.com/Fitzroy Davies

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

alfasamec ( 2. října 2017 04:10 )

Přišla další pomsta za koloniální minulost Francie...

prycsnima ( 2. října 2017 01:32 )

 Jsem překvapen.S tím nikdo nemohl počítat.Určitě se jednalo o ojedinělý čin.

gabreta ( 1. října 2017 21:33 )

Tak to bych netvrdil, když by se kouklo do historie!!

priserka ( 1. října 2017 21:07 )

Ještě jsem neslyšela, že by ve jménu křesťanství někdo šel a podřezával vyznavače jiné víry tak jako to dělají muslimové. Existuje dvojí korán, jeden pro ty dobré, mírumilovné, tolerantní a druhý pro ty radikální. Nerozumím tomu...

brezovakroman ( 1. října 2017 19:48 )

Co Frantíci chtěli to mají a bude hůř. Islám není dobrý nebo špatný je to islám a ten do Evropy nepatří. Kolik útoků musí ještě proběhnout než se Evropanům v makovicích konečně rozsvítí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa