Lukáš (†37) zemřel při boji s teroristou z Berlína: Pro jeho rodinu vybrali milion

Autor: lm - 
22. prosince 2016
07:56

Opravdový hrdina! Tím je sedmatřicetiletý Lukáš Urban, polský řidič kamionu, který byl jednou z prvních obětí vánočního masakru v Berlíně. Zraněný Polák bojoval do posledního dechu s teroristou a zabránil mu tak, aby zabil ještě více lidí. Po polském řidiči zůstala manželka a 17letý syn. Lidé se teď skládají na internetu, aby rodině hrdiny pomohli.

Při pondělním útoku na vánoční trh v centru Berlína zemřelo 12 lidí a další desítky utrpěly těžká zranění. Bilance ale mohla být mnohem horší nebýt statečného řidiče kamionu Lukáše Urbana, který se do posledního dechu snažil šílenému teroristovi v atentátu zabránit. Pitva ukázala, že se v kabině nákladního vozu strhl zápas, při němž polský řidič podle všeho zabránil ještě větší katastrofě. V poslední chvíli stočil volant nákladního vozu, aby útočník na trhu nepřejel ještě více lidí.

Podle německého deníku Bild terorista sedmatřicetiletého Poláka zastřelil malorážní zbraní, až když se kamion po průjezdu částí vánočního trhu zastavil. Předtím se spekulovalo, že zemřel dříve, možná již v momentě, kdy pachatel kamion zcizil. Na těle polského řidiče se našly také rány nožem, z čehož vyšetřovatelé právě usuzují, že v kabině kamionu se zápasilo.

Lukáš za svůj hrdinský čin zaplatil životem a netruchlí po něm jen rodina, ale i kolegové z branže. Jeden z nich, britský kamioňák David Duncan, se rozhodl založit internetovou sbírku, jejíž výtěžek má pomoci Lukášově manželce a 17letému synovi, aby toto těžké období nějak přežili. „Žádná částka nám Lukáše nevrátí, ale snad to pomůže jeho rodině zařídit vše, co je třeba,“ vysvětlil David. Za pouhý jeden den už lidé přispěli v přepočtu více než milion korun.

VŠE O ÚTOKU V BERLÍNĚ ČTĚTE ZDE >>

19jirka74 ( 22. prosince 2016 23:06 )

Ty co ho tady haněj Poláka, tak by utekli po prvním výstřelu z kabiny. Většina takových bolševických hajzlů je ubohá!

tomik007 ( 22. prosince 2016 19:21 )

Lukasz to asi schytal pote co na slimaka vytah lahev wodky wyborovej

tomik007 ( 22. prosince 2016 16:06 )

Tak vrtaczku ma snad kazdej doma

dzambulka007 ( 22. prosince 2016 15:54 )

Přesně tak. Odškodné rodině a omluvu Polsku.

monokl ( 22. prosince 2016 15:52 )

Němci mají jeho rodině přispívat a ne že lidé vybrali!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud