Němci jsou v šoku, s uprchlíky si chtěli léčit nacistický komplex, říká Tomský

Autor: Alexandr Božilov - 
22. 12. 2016
05:00

„Je to pro Německo obrovský šok, protože Němci chtěli ukázat světu a sami sobě, že jsou schopni ten nacistický, historický komplex nějak vyléčit; dát na to náplast, ukázat, že Německo je otevřeno světu. Ale ukázalo se, že dnes už ty dva miliony uprchlíků, kteří přišli od září 2015, jsou pro Německo obrovský sociologický problém,“ míní o teroristickém útoku v Berlíně politolog se zkušenostmi z Německa Alexander Tomský.

Riziko dalších útoků zvyšuje podle Tomského fakt, že v Německu bude přibývat frustrovaných uprchlíků. Ti se totiž v mnoha případech nenaučí jazyk, jsou nevzdělaní a velice těžko se uplatní na trhu práce. „Největší problém podle mého soudu je postupná automatizace práce a logistiky obchodu. To způsobuje, že pro nevzdělané lidi není práce.“

Podívejte se na rozhovor s Alexanderem Tomským:

Video Politolog Tomský o útocích v Berlíně - Petr Soukup, Alexandr Božilov

Tomský považuje současnou situaci v Německu za obrovský problém, u kterého se řešení hledají jen obtížně. Pomoci by mohlo zastavení přílivu dalších uprchlíků. „Kdyby se ta migrace zastavila, tak s tím nakonec mohou žít. Bude to ale nákladné,“ myslí si politolog.

Německá kancléřka ale podle něj odmítá stanovit limit, kolik může přijít do Německa uprchlíků, a zároveň se nedaří deportovat ty, kteří s žádostí o azyl neuspěli. Pokud se odehraje ještě nějaký podobný útok, může to kancléřce s ohledem na blížící se volby zlomit vaz, myslí si politolog, který má u našich západních sousedů příbuzné.

Fotogalerie Útočník v kamionu zabíjel na vánočních trzích v Berlíně 109 fotografií

VŠE O ÚTOKU V BERLÍNĚ ČTĚTE ZDE >>

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 22. prosince 2016 20:46 )

Toto uz rikal praotec Schweik

klimap ( 22. prosince 2016 19:23 )

To chce zbraně a na NĚ !!!!

Bystrozraky ( 22. prosince 2016 17:54 )

Vaber, máte správný názor, ale z druhé strany. Tomský mluví o jednom z aspektů celého problému, ale říká to dobře. Ovšem my to víme, měli by to slyšet hlavně Němci!

Bystrozraky ( 22. prosince 2016 17:50 )

Herman je staré prase! Místo toho, aby se staral jak čelit úpadku kultury, tak ho podporuje. Dobytek. Že mu tolik ani nevadí katastrofální stav chování mladých lidí a veškerý prasečismus v televizi? Je s podivem jak takové hovado mohlo být knězem.

Bystrozraky ( 22. prosince 2016 17:45 )

Naprosto správně řečeno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa