Děti píší Trumpovi: „Buďte laskavý, pane prezidente.“ Některé jdou dál

Autor: bkr - 
20. listopadu 2016
09:50

Vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa v prezidentských volbách stále nemůže „vydýchat“ velké množství Američanů. „Není to můj prezident,“ zaznívá na demonstracích od rozzlobených voličů poražené demokratky Hillary Clintonové. Co si však o budoucí hlavě Spojených států myslí děti? Jejich vzkazy ukázala série dopisů po jedné z iniciativ na Facebooku.

Američanka Molly Spence Sahebjami je jednou z těch, kteří se ve volbách řadili do tábora Hillary Clintonové. Vítězství Donalda Trumpa pro ni bylo velkým zklamáním a z příštího prezidenta své země má velké obavy. Především se jí nelíbí jeho urážlivé výroky směřované na ženy, migranty a muslimy.

Matka předškoláka si myslela, že výsledky voleb se jejího syna vůbec netýkají a vlastně je ani jako dítě nemůže vnímat. Proto jednoho dne zůstala v údivu, když za ní chlapec přišel s tím, že má strach z věcí, které Trump říká o muslimech. Molly v tu chvíli napadla otázka: „Co si vlastně děti o Trumpovi myslí? Co by mu chtěly vzkázat?“

Na Facebooku proto Molly založila skupinu s názvem: Drahý pane prezidente Trumpe. Tady jsou dopisy od dětí. Ti nejmenší proto mohou budoucí hlavě USA napsat třeba jen krátký vzkaz, s čímkoli chtějí. I když skupina funguje zatím krátce, už překypuje fotografiemi dopisů i obrázků od dětí. Většina z nich Trumpovi vzkazuje: „Pane prezidente, buďte laskavý!“

Jeden z dopisů uvádí: „Vážený pane prezidente. Říkejte hezké věci, neříkejte ty zlé. Poradím vám, co mi pomáhá před vztekem: meditace, čtení a odpočinek. Hodně štěstí s vaší novou prací. Kdybyste potřeboval pomoct, ozvěte se mi.

Třináctiletá školačka se dokonce nebála zanechat ostřejší zprávu: „Drahý Donalde Trumpe. Gratuluji. Abych ale byla upřímná, nebyl jste mou volbou. Vaše kampaň se mi nelíbila. Kvůli vám se ženy cítí nepříjemně. Urážíte každého, kdo není jako vy. Teď si s tím však nebudu lámat hlavu. Doufám, že časem dokážete, že jsem se ve vás spletla.“

Tak velkou odezvou je Molly Spence Sahebjami nadšena. Děti podle ní musí vědět,že jednou z důležitých vlastností, které by měl prezident mít, je laskavost. Prezident musí být také především dobrý člověk. Ty nejmenší zatím opravdu nezajímá, jakou bude Trump vést zahraniční politiku či jak se v zemi bude vyvíjet hospodářská situace.

Vše o volbách v USA čtěte zde

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud