Trumpova extchyně Zelníčková: Don byl nejlepší muž Ivany a místo vína pije mléko

Autor: Slávka Červená - 
17. 11. 2016
06:20

Nedá na něj dopustit, ani když už dávno s její dcerou nežije. „Jsem pořád jeho tchyně. Říká mi babi a já mu Done,“ tvrdí s úsměvem Marie Zelníčková (90) ze Zlína o nastávajícím americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi (70). Exmanželovi své neméně slavné dcery Ivany Trumpové (67) velmi fandila a volební boj s Hillary Clintonovou (69) s napětím sledovala mezi svými nejbližšími přímo v New Yorku. 

Do New Yorku odletěla Marie Zelníčková počátkem listopadu, letos už podruhé. Za velkou louží strávila i letošní léto, ale pak si musela zase na nějaký čas odpočinout doma, a jak říká, pohladit si „svůj“ Zlín. A právě v tu dobu, pár dnů před americkým volebním finále, poskytla tato stále vitální dáma rozhovor Aha! pro ženy. V době, kdy ve výhru svého zetě mohla jen doufat…

Paní Zelníčková, jak budete prožívat v USA prezidentské volební finále?

Budu s nimi, s celou velkou rodinou. Bydlet budu u dcery. Ivana má nádherný pětipatrový dům na 5. Avenue. Každý týden chci trávit s jiným vnukem a už mám dokonce osm pravnuků! Doník jich má pět a Ivanka tři. Nevím, jestli vnuci budou muset být s Donem při prezidentských volbách, nebo jak to bude. My s dcerou Ivanou ale budeme souboj určitě sledovat spolu!

Vezete s sebou do Ameriky i nějakou tu slivovičku pro případ Donaldova úspěchu?

Kdepak. Budu hrdá a šťastná, ale pít a ťukat skleničkami se určitě nebude. Já nepiju alkohol a Don taky ne. On si nikdy nepřipil ani šampaňským. To asi málokdo ví. Nepije víno ani kávu. Jen mléko, oranžády a colu. Abstinenti jsou i moji vnuci. Jen Ivana má ráda bílé víno.

A nějaké dárky do New Yorku povezete?

Ne. My si dárky nedáváme. Jedině pravnukům jsem nakoupila klasická lízátka, taková ta kulatá s panáčky. Děti je milují a rodiče jim sladkosti nekupují, aby se jim nekazily zuby. Ale prababička je přece trochu rozmazlovat může, ne?

Ví se, že svého bývalého zetě Donalda máte ráda. Co na něm obdivujete?

Jeho pracovitost a hlavně současnou houževnatost. Jen si to vezměte. Clintonovou podporuje Obama. Proti Donovi stále něco mají a vytahují věci, které nejsou pravdivé. Stále ty nepravdy vymýšlejí a on se brání a brání. Pořád doma sleduji CNN, je v tom chaos. Ale věřím, že to zvládne. Když ale nevyhraje, i když mu to moc přeju, tak se taky nic nestane. Má svůj byznys a mohl by více odpočívat.

Jednou jste prohlásila, že to byl nejlepší muž, kterého si vaše jediná dcera Ivana vzala…

Ano. Považuji ho za nejlepšího Ivanina muže. Vážím si ho a máme se rádi. Jsme spolu v kontaktu 40 let, a to i poté, co se s dcerou rozvedli, a to už něco znamená. Přestože oba mají svůj nový život, mají dobrý vztah a stýkáme se. Je taky pravda, že více se věnuje mně, když jsem tam, než rodičům své současné manželky. Jenže oni neumějí anglicky, a tak mu to vysvětluji. Žili v jiném světě, než je Amerika, stejně jako já. Zpočátku jsem k Donaldovi měla taky velký respekt a trochu se ho i bála. Ale to je dávno pryč.

Tvrdíte, že rodiče současné Donaldovy manželky (bývalá modelka Melania Trumpová pochází ze Slovinska – pozn. red.) mají problém s angličtinou. Jak jste s ní bojovala vy?

(Smích.) No já jsem chodila čtyři roky do první třídy. V září kurz začal a já vždy letěla v listopadu do New Yorku. Tak jsem nikdy těch 16 lekcí nedokončila. Ale v Americe jsem holt mluvit musela, vnuci měli anglické vychovatelky. Vnuk Doník se pak naučil česky a já jsem to postupně zvládla. Dnes nemám problém.

Jste již prababičkou, jak jste ale fungovala jako babička Ivaniných a Donaldových dětí?

Myslím, že dobře. Když mi zemřel manžel, tak jsem s dětmi Ivany byla stále. Byla jsem skoro jako jejich matka. Ivana chodila do práce, Don měl také své. Jezdily také za mnou do Zlína na prázdniny. Mám nejlepší vnuky na světě. Jak jsem říkala, Doník se naučil česky, Ivanka a Eric už ale ne. Ivanka, to je krasavička, nejhodnější člověk. Říkala jsem, že tam nepoletím, že volby budu sledovat doma v televizi, ale ona – babi musíš přijet! Miluji i svoje pravnoučata. Ale ty mají své chůvy.

Vždyť vy máte dva životy. Jeden všednější doma ve Zlíně a druhý hektičtější v New Yorku…

To je pravda. Ve Zlíně mám byt, ve kterém jsem spokojená. Už jsem prodala chatu na Portáši, kde se Ivana naučila lyžovat, garáž i auto. Kdo by se o to staral. V New Yorku je jiný svět. Všichni spěchají, já se ale umím přizpůsobit. Za těch 40 let jsem si zvykla. Žiju u dcer, k dispozici mám šoféra a limuzínu.

Na svůj věk jste úžasně energická a vitální. S létáním do USA nemáte problém?

Kdepak. Kolikrát jsem za ty roky přeletěla Atlantik, to se ani nedá spočítat. Dříve to bylo pravidelně třikrát do roka, teď už jen dvakrát. Dokud to ale půjde, budu tam létat.

V Americe strávíte i Vánoce? Prozraďte, jak to tam prožíváte?

Je to vždy krásné. To jsme zase celá velká rodina a sejdeme se na více než 100 let starém zámku Mar-a-Lago na Palm Beach na Floridě, kde je nádherná atmosféra. Donovi přijedou i dva bratři a sestra. Zámek je spjat se zajímavou, ale smutnou historií. Nakonec skončil v majetku banky a Donald ho pak koupil. Vše v interiéru jsou dovezené úžasné originály z Evropy. Don tam také dostavěl koncertní sál ve stylu Versailles. Ke stolům se vejde 400 lidí, na stání tisíc. Setkala jsem se tam s mnoha zajímavými lidmi.

Vzpomenete některé?

Zpíval tam třeba Andrea Bocelli, na návštěvu zavítal i britský princ Charles. A zpěvák Michael Jackson na zámku strávil po svatbě s manželkou Lis Marií Presleyovou celý týden. Poznala jsem díky tomu mnohé hvězdy i významné politiky. Vzpomínám třeba na setkání s bývalým newyorským starostou Rudym Giulianim.


Proč mám ráda Česko

Ve Zlíně jsem doma, to je moje město, mám ho ráda. Vždyť jsem sem přišla už na sklonku druhé světové války z jihu Moravy a s manželem jsme tady vychovali naši jedinou dceru Ivanu. Byla jsem všude možně ve světě, ale tady u nás v Česku je to prostě nejhezčí. Třeba vnučka Ivanka Prahu miluje a na svatební cestě tu byl i můj nejmladší vnuk Eric.

Kdy jsem viděla poprvé Trumpa

To bylo po polovině 70. let a musela jsem konstatovat, že je to krásný chlap. Že si Ivana vybrala dobře. Donald vždycky říká, že mě má rád mimo jiné proto, že na rozdíl od ostatních lidí od něho nic nechci. Ale na svatbu mohl za nimi tenkrát jen manžel. Mě nepustili, vždycky jsme do Ameriky za bývalého režimu mohli cestovat jen každý zvlášť.

Kdyby Donald nevyhrál…

„No, co se vlastně stane, když nevyhraje? Pořád to bude Donald Trump, alespoň by měl více času na golf a na mě,“ směje se Marie Zelníčková, která je prý i přes tři Trumpovy sňatky jeho jedinou opravdovou tchyní.


Jak Donald poznal Ivanu

Donald Trump (70), podnikatel a miliardář, se se zlínskou rodačkou Ivanou, rozenou Zelníčkovou (67), poznal v roce 1976. Vzali se po devíti měsících, pro něj to byla první svatba, pro Ivanu již třetí. Mají spolu tři děti, Donalda jr., Ivanku a Erica. Manželství jim vydrželo 15 let, rozvedli se v roce 1992 zejména kvůli Trumpovým nevěrám.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Bystrozraky ( 17. listopadu 2016 23:41 )

Přejí všem hodně zdraví. To ostatní už u nich bylo. Tak to má být!

tomik007 ( 17. listopadu 2016 15:33 )

DANECZEK je rad ze je babizna daleko

arne127 ( 17. listopadu 2016 13:06 )

Ta stará škatule tam klidně může zůstat.Je to hnusná baba

xoxo ( 17. listopadu 2016 11:09 )

Pani to ma pekne srovnany, stoji nohama na zemi a alespon timto clankem jsem si konecne nasel, kde Zlin vlastne lezi. Mne Morava zajimala max do Brna a kolem Znojma, zbytek jsou pro mne kotare a dira mezi Brnem a Tatrama. Jinak dcera Ivana by mohla byt hezka i ve stari, ale co se sebou udelala nyni, je k placi. Mela by si vzit priklad ze svy matky.

wanaxa ( 17. listopadu 2016 10:04 )

Sympatická prababička

Zobrazit celou diskusi
Další videa