Ruská stíhačka naletěla na americkou: Dělily je tři metry, stěžuje si Pentagon

Ruský přepadový stíhací letoun Su-27 se prý na tři metry přiblížil americkému.
Autor: ČTK - 
7. 9. 2016
20:57

Ruský přepadový stíhací letoun Su-27 se dnes dopoledne nad Černým mořem nebezpečně přiblížil k americkému hlídkovému letadlu P-8. Agentuře Reuters to oznámily zdroje z Pentagonu. Rusko incident potvrdilo a uvedlo, že ruský stroj jednal v souladu se zásadami mezinárodního práva.

Podle Pentagonu se ruské letadlo přiblížilo k americkému letounu na vzdálenost pouhých tří metrů, což je „nebezpečné a neprofesionální“, uvedlo americké ministerstvo obrany. Moskva tvrdí, že americký letoun měl vypnutý odpovídač, který je nutný k identifikaci letadla. Incident trval asi 19 minut.

 

K zatím poslední podobné události došlo v dubnu, kdy dva ruské bojové letouny simulovaly útočné manévry v blízkosti amerického raketového křižníku operujícího v Baltském moři.

Podle mluvčího ruského ministerstva obrany Igora Konašenkova jednal dnes ruský stroj v „přísném souladu“ s mezinárodním právem. Americký špionážní letoun se podle něj dvakrát pokoušel přiblížit ke státní hranici Ruska a letěl s vypnutým odpovídačem. Po manévru ruského stíhače se americké letadlo vzdálilo, řekl mluvčí.

Doporučujeme
zadnice ( 8. září 2016 13:36 )

Moskva tvrdí, že americký letoun měl vypnutý odpovídač, který je nutný k identifikaci letadla. Američani tam neměli co dělat a utajovat identifikaci! Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/417092/ruska-stihacka-naletela-na-americkou-delily-je-tri-met ry-stezuje-si-pentagon.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

balika ( 8. září 2016 13:13 )

Díky schopnostem Putina jsme zatím nebyli US bankstry a korporátními fašisty vrženi jako kanonenfutr do další velké americké války v Evropě proti Rusku.

balika ( 8. září 2016 12:02 )

tgbg ( 8. září 2016 11:58 )

Zde je vidět MISTROVSTVÍ AMERICKÝCH pilotů. To že si ruští piloti znečistili nejen kombinézy ale celý kokpit hovínkama a nyní jsou pro neschopnost za trest na Sibiři je úsměvné.

gabreta ( 8. září 2016 10:57 )

Ruskej mužík odstartuje s "Kukuruznikem" a celej slavnej Jemerickej "Top Gun" je v perdeli!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa