„Srovnáme Washington se zemí.“ Kima vytočily manévry USA a Jižní Koreje

Autor: bud, ČTK - 
22. srpna 2016
07:15

Spojené státy a Jižní Korea zahájily společná výroční vojenská cvičení. Severní Korea vedená Kim Čong-unem tradičně pohrozila, že v případě jakékoli známky agrese vůči sobě podnikne ráznou odvetu. A změní Soul i Washington preventivním jaderným úderem korejského stylu v hromadu popela.

Manévry budou trvat 12 dní a má jít vesměs o počítačově simulované válečné hry. Účastnit se jich bude 50 tisíc jihokorejských a 25 tisíc amerických vojáků, uvedly armády obou zemí.

Pchjongjang označuje nejnovější cvičení svého jižního souseda a jeho spojence jako obvykle za nácvik invaze. Jde o běžnou rétoriku, přichází ale v době zvýšeného napětí. Minulý týden uprchl do Jižní Koreje dosavadní zástupce velvyslance KLDR v Británii a Spojené státy plánují umístit v Jižní Koreji vyspělý raketový systém.

KLDR pohrozila preventivním jaderným úderem proti Jižní Koreji a Spojeným státům i v březnu, kdy se konaly dosud poslední společné vojenské manévry obou spojenců. Pchjongjang manévry vždy považoval za nácvik invaze do KLDR a tradičně proti nim protestuje. Spojené státy a Jižní Korea opakovaně zdůrazňují, že jejich manévry mají obranný charakter.

 

tgbg ( 22. srpna 2016 09:40 )

Napřed dej lidem najest, otylý komunistický čuníku.

Samo ( 22. srpna 2016 08:16 )

Tahle korejská tlustá smradlavá hnusoba by měla ráda, že vůbec může přežít i se svým hloupým lidem, který trpí a uznává jako boha tohoto debila. Celá ta jeho rodina počínaje Kim Ir Senem, je zdegenerovaná a podle toho se chová ke svému lidu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud