Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Lidské bahno, znásilňovač dětí! Severní Koreu málem „trefilo“ z útěku diplomata

Autor: ČTK - 
20. srpna 2016
14:43

Severokorejská propaganda dnes označila za „lidské bahno“ dosavadního zástupce velvyslance KLDR v Británii, který nedávno i s rodinou uprchl do Jižní Koreje. Podle severokorejské tiskové agentury KCNA se diplomat dopustil rozsáhlé zpronevěry, znásilnění dítěte a také špionáže ve prospěch Jižní Koreje.

Útěk diplomata ve středu oznámil Soul. Tche Jong-ho, donedávna druhý nejvýše postavený severokorejský diplomat v Londýně, je podle tiskové agentury AFP v bezpečí v jihokorejské metropoli i s manželkou a synem. Tche měl v Británii podle serveru BBC především za úkol šířit dobré jméno severokorejského vedení.

Pchjongjang podle KCNA v červnu požádal Londýn, aby mu diplomata obviněného z mnoha zločinů vydal, ale místo toho byl dotyčný předán Soulu. „Právem by si zasloužil trest za spáchané zločiny. Ale zradil vlast, která jej pozdvihla, i své vlastní rodiče a sourozence svým útěkem, při kterém myslel jen na vlastní záchranu. Předvedl se jako lidské bahno, postrádající dokonce základní úroveň věrnosti, jakož i špetku svědomí a morálky vyžadované od lidské bytosti,“ poznamenala KCNA na uprchlíkovu adresu, aniž by uvedla jeho jméno. Británii vytkla, že se zpronevěřila svým povinnostem, když uprchlíka předala „jihokorejským loutkám“.

Britské ministerstvo zahraničí se k případu dosud nevyjádřilo.

Do propagandy nedával srdce

BBC připomněla, že Tche ještě jako severokorejský diplomat tvrdil, že vládnoucí třída v Británii vymývá lidem mozky, aby uvěřili „v šokující, strašlivé lži“ o Severní Koreji za vlády Kim Čong-una. Kdyby lidé v této zemi či v Americe věděli, že existuje stát, kde všichni mají vzdělávání zdarma, bydlení zdarma, lékařskou péči zdarma, smýšleli by jinak,“ tvrdil.

Patrně však do obhajoby severokorejského režimu nevkládal celé srdce, poznamenala BBC s odvoláním na to, že Tche svůj útěk vysvětlil rozčarováním z Kimova režimu a obdivem ke svobodě a demokracii na Západě, v níž vidí budoucnost své rodiny.

Od konce korejské války v roce 1953 z komunistického severu poloostrova do Jižní Koreje podle jihokorejského ministerstva pro sjednocení uprchlo více než 29 000 obyvatel, většina z nich před politickým útlakem a před hladem. Z toho 1276 případů připadá na loňský rok; vůbec nejvíce Severokorejců uprchlo na jih v roce 2009.

Do ciziny se obyvatelé KLDR dostávají hlavně přes prostupnou hranici s Čínou, odkud se snaží cestovat dál. Severní Korea žádá, aby všechny státy její uprchlíky vracely.

oldedek ( 21. srpna 2016 10:44 )

"diplomat dopustil rozsáhlé zpronevěry, znásilnění dítěte a také špionáže ..." ...a hlavně trhal mouchám křidélka a smrděly mu nohy... !!!

lunatic ( 20. srpna 2016 21:52 )

Dotyčný se zachoval excelentně ;byl to dobrý obchodník - vše na tomto světě je ke koupi i na prodej - snad vyjma zdraví a intelektu

tomik007 ( 20. srpna 2016 20:07 )

KIMCZO - zde vypada znacne vytrsle

tgbg ( 20. srpna 2016 18:22 )

Další z lidí, kteří nevydrželi blaho komunistického svinstva!!!!

Hops_aIive ( 20. srpna 2016 18:06 )

Se nedivim, že máš monokla. Za takovýhle blbý kecy musíš nutně dostávat do držky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud