Islamisté zveřejnili video: Uřezali lidem hlavy a hrozí Francii dalšími útoky

Autor: mb - 
21. 7. 2016
13:01

Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, ve kterém dva francouzsky mluvící džihádisté uřežou hlavy údajným iráckým vojákům. Následně fanatici oslavují teroristický čin v Nice a hrozí Francii dalšími útoky, konkrétně zmiňují Marseille. Hrůznou popravu sledují i děti – místní pak do kamery tvrdí, že si Francouzi masakr zasloužili.

Zhruba 7minutové video začíná propagandistickými snímky dětí, které byly údajně zraněny či zabity při náletu koaličních letadel. Video je ve francouzštině s arabskými titulky a džihádistické písně na pozadí klipu zpívají děti také francouzsky.

Následně se ve videu objevují dva fanatici, kteří opěvují útok Mohameda Lahouaieja Bouhlela v Nice, kde náklaďákem přejel přes 80 lidí. Útok v Nice je dle francouzsky mluvících radikálů pouze „začátkem“ a slibují další útoky ve Francii.

Následně radikálové oba dva muže popraví a jeden z džihádistů vítězně pozvedne uříznutou hlavu oběti do vzduchu a pokračuje v islamistické propagandě. Nelidské popravě přihlíží s ledovým klidem dav lidí, včetně nezletilých.

„Můžou si za to sami, bombardují naše domovy,“ prohlásí pak cynicky jeden z obyvatelů na adresu obětí z Nice. V dalším videu pak jiný džihádista vyzývá k zabíjení Američanů a Evropanů, zvláště pak „špinavých Francouzů“.

Video bylo pořízeno v Iráku, nejspíše v Mosulu, který je stále pod kontrolou Islámského státu.

Europol upozornil na loňský nárůst obětí teroristických útoků, jedná se podstatný nárůst oproti předchozímu roku 2014, kdy teroristé zabili čtyři lidi a šest zranili. Agentura rovněž upozornila, že extremistické formace jako Islámský stát a teroristická síť al-Káida začaly podle všeho dávat přednost úderům na takzvané „měkké cíle“, protože „vyvolávají ve veřejnosti větší strach“.

Doporučujeme
marlen52 ( 22. srpna 2016 23:53 )

 do Evropy se šíří středověk a Merkelová ho podporuje

marlen52 ( 22. srpna 2016 22:47 )

bože to jsou tak odporný lidi doufám že je tady nebudu potkávat

Alfredo ( 21. července 2016 16:21 )

 švédského autobusáka na ně

hejhej ( 21. července 2016 16:11 )

Kdyby se vlády jednotlivých zemí domluvily ( což asi nepůjde) a ty islamistické zrůdy vzývající Alláha pozabíjeli, snad by byl klid. Ale EU ty zlotřilce, které znásilňují ještě omlouvá , nanejvýš dostanou svi.ně podmínku. Vlastně si Evropa zrůdy pěstuje, určitě je jich v Evropě velký počet.

msamec3 ( 21. července 2016 15:47 )

 Chce to vyhostit všechny cizince nebo udělat čistku mezi nima a postavit plot a těch lidí co umírá kvůli fanatismu ty lituji

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa