Obama se zúčastní piety v Dallasu. Zavražděné policisty uctí i exprezident Bush

Autor: ČTK - 
12. července 2016
07:21

Americký prezident Barack Obama v úterý navštíví Dallas, kde uctí památku pěti policistů, které minulý týden ve čtvrtek během demonstrace proti postupu policie vůči černochům zastřelil útočník Micah Johnson. Piety se zúčastní i viceprezident Joe Biden či Obamův předchůdce George Bush mladší.

Obama během vzpomínkového aktu vystoupí s projevem. O víkendu, kdy se zúčastnil summitu NATO ve Varšavě a následně navštívil Španělsko, prohlásil, že černošský útočník Johnson, který zabíjel podle všeho z rasistických důvodů, nepředstavuje americké černochy, stejně jako nereprezentuje bílé Američany bělošský útočník, který loni v kostele v Charlestonu zastřelil devět černochů. 

Prezident se v Dallasu sejde také s rodinami zabitých a zraněných policistů. Johnson při útoku zranil devět lidí, z toho sedm policistů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jarypadlo ( 12. července 2016 16:13 )

https://www.youtube.com/watch?v=9WBRFgjutDA

balika ( 12. července 2016 10:49 )

Veterán z Afghánistánu zabil veterány z Iráku.

petrzn ( 12. července 2016 08:09 )

Ale Lincoln neexnul v Dallasu, ale ve Washingtonu.

jarypadlo ( 12. července 2016 07:39 )

Dallas má šanci na 3,první byl Lincoln,potom Kennedy a teď

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud