Neděle 2. dubna 2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard
Oblačno, déšť 7°C

Obklíčený zabiják z Dallasu psal vzkazy vlastní krví, policie luští zkratky

Autor: bru/ČTK - 
10. července 2016
18:16

Micah Johnson, který na čtvrteční demonstraci v Dallasu zastřelil pět policistů a devět dalších lidí včetně sedmi policistů zranil, psal svou krví na zdech parkoviště vzkazy během doby, kdy byl obklíčen policií. V rozhovoru s televizí CNN to prohlásil šéf dallaské policie David Brown. Pětadvacetiletý vojenský veterán na zdi napsal například iniciály RB, jejichž význam vyšetřovatelé zjišťují.

Brown opět obhajoval rozhodnutí zabít Johnsona výbušninou, kterou na místo dopravil robot. Zopakoval, že robot bylo jediné řešení, při kterém by policisté nebyli vystaveni riziku. Brown také řekl, že během dvouhodinového pokusu o vyjednávání, které nikam nevedlo, se střelec policistům vysmíval a lhal.

Při domovní prohlídce policie našla mimo jiné předměty potřebné k výrobě nálože či deník, ze kterého vyplývalo, že střelec zamýšlel i krvavější útok, než byl ten v Dallasu. Motiv činu byl podle vyšetřovatelů rasistický, na Facebooku i na jiných místech vyšetřovatelé nalezli pachatelovy nenávistné komentáře a také příspěvky sympatizující s černošskými nacionalistickými myšlenkami.

Čtěte víc: Vše o dění v Dallasu najdete ZDE

Krátce po činu úřady uvedly, že Johnson sloužil několik let v armádě a že půl roku byl nasazen v Afghánistánu. V Dallasu navíc před časem navštěvoval kurzy bojové taktiky, jejichž součástí byly i střelba v pohybu nebo rychlá změna pozic. O tom, že vojenskou taktiku nacvičoval i na své zahradě, vypověděli sousedé.

Starosta Dallasu již v pátek označil Johnsona jako pohyblivého střelce, který měl doma studijní materiál o tom, jak střílet a zároveň se pohybovat.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa