Americká policie dopadla uprchlé vězně. Mezi nimi je i Íránec vydaný z Česka

Americká policie dopadla uprchlé vězně. Mezi zadrženými je i Íránec vydaný z Česka. (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
31. 1. 2016
12:29

Americká policie dopadla vězně, kteří minulý týden uprchli z vězení v Kalifornii. Jedním z nich je i Íránec Hosejn Najerí, kterého předloni do USA vydaly po zadržení v Praze české úřady. Oznámil to úřad šerifa okresu Orange. Druhým zadrženým je dvacetiletý Jonathan Tieu. Třetí uprchlý vězeň, třiačtyřicetiletý Bac Duong, se v pátek sám vzdal, napsala agentura AP.

Vězni byli na útěku od 22. ledna, kdy se jim podařilo prořezat ocelové mříže a utéci z přísně střeženého zařízení jako prvním za dvě desetiletí. K útěku z věznice s nejvyšší ostrahou jim zřejmě pomohla žena, která v zařízení učila angličtinu.

Sedmatřicetiletý Najerí byl uvězněn kvůli údajnému dvojnásobnému únosu pro výkupné, mučení, vážnému zmrzačení a vloupání. Česká policie jej na základě mezinárodního zatykače zadržela v listopadu 2013 na pražském Letišti Václava Havla, přes něž se snažil dostat z Íránu do Španělska za svými příbuznými.

Najerí podle policie se svými kumpány v říjnu 2012 vnikl do specializované lékárny v kalifornském městě Newport Beach, v níž se prodává marihuana pro lékařské účely. Když nenalezli peníze, odvezli prý lékárníka a jeho přítelkyni do pouště.

Cestou prý muže mučili a chtěli po něm milion dolarů. Když jim neprozradil, kde má hotovost, poleptali ho bělicím roztokem a poté mu amputovali penis. Další z uprchlých vězňů Tieu je obviněný z vraždy a pokusu o vraždu a Duong čelí obvinění z pokusu o vraždu a útoku střelnou zbraní.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa