Syn Bin Ládina vyhrožuje džihádem a přísahá: Smrt otce pomstím

Autor: mb - 
11. července 2016
13:17

Syn Usámy bin Ládina (†54) vyhrožuje, že smrt jeho otce bude pomstěna. Hamza bin Ládin tak učinil v audionahrávce, která nese název „Všichni jsme Usáma“. Vůdce teroristické sítě Al-Káida byl zabit v Pákistánu americkými jednotkami v roce 2011. Al-Káida byla před vzestupem Islámského státu považována za jednu z nejnebezpečnějších islamistických skupin, která stála za teroristickými útoky z 11. září 2001 v New Yorku.

„Budeme pokračovat v útocích u vás doma i v zahraničí. Je to odpověď na to, jak utlačujete lidi v Palestině, Afghánistánu, Sýrii, Iráku, Jemenu, Somálsku a dalších muslimských zemích, které padly za oběť vašemu útlaku,“ říká syn Usámy bin Ládina ve 21minutové zvukové nahrávce s názvem „Všichni jsme Usáma“.

Hamza bin Ládin však zároveň tvrdí, že nejde „pouze“ o odvetu za smrt otce. „Co se týče odplaty islámského lidu za šejka Usámu, ať je mu Alláh milostivý, nejde o pomstu za Usámu člověka, ale je to pomsta za všechny, kteří brání islám,“ dodává mladý radikál.

Po útocích došlo k invazi do Afghánistánu, ale vůdce Al-Káidy unikal až do roku 2011, kdy ho v Pákistánu zabil speciální tým amerického námořnictva. Kontroverzi a spiklenecké teorie vzbudil fakt, že tělo mrtvého Usámy bin Ládina nebylo pohřbeno, ale bylo údajně hozeno do moře.

Al-Káida od smrti svého charismatického vůdce ztratila vliv mezi radikálně laděnou muslimskou mládeží, které více imponuje Islámský stát, jenž  šíří svou propagandu na sociálních sítích a aktivně verbuje bojovníky z Evropy.

Poslední fota Hamzy bin Ládina jsou z doby, kdy byl ještě teenager, ale dnes je to muž, kterému je přes 20 let. „Hamza je nová tvář Al-Káidy, která je přímo spojena se zakladatelem hnutí. Je to schopný a nebezpečný protivník,“ myslí si expert na terorismus Bruce Riedel z amerického think-tanku Brookings institution.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

noacojezase ( 11. července 2016 19:31 )

Divné, že a kolik se tobě narodilo dětí po roce 2001?

balika ( 11. července 2016 19:21 )

Usama měl se svými 5 manželkami 26 dětí. Nejmladším dítětem je dcera Safija, nar. 2001. Usama byl údajně zabit amíky v r.2011, do té doby žil údajně cca 10 let v Pákistánu se svýnu 3 manželkami a dětmi. Proč se Usámovi po r. 2001 nenarodilo žádné dítě? Protože Usama zemřel na selhání ledvin 15.12.2001.

abaron ( 11. července 2016 18:46 )

kamarát by taky rád kalifát , ale nemá vplyv každý ho má na háku

Ruudazvostravy ( 11. července 2016 18:44 )

Jó,tendle Hemza Aladín eště vokáže ÚSÁčům,zač je f Čýhádystánu pardubyckej perník,že budou sr*át hambáče f kostkách ,aš jým f Ňůjórku kleknout fšecki paneláki do suterénu.

marlen52 ( 11. července 2016 18:41 )

takový spratek a možná udělá hodně lidí nešťasných. oni nejsou normální mají v hlavě jen zabíjení čím víc lidí sebou vzeme tím líp.kdyby šel raději na rande nebo na diskotéku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud