Clintonová by drtivě porazila miliardáře Trumpa, ukázal průzkum

Autor: ČTK, tmp - 
10. června 2016
22:15

Demokratická kandidátka na prezidentku Spojených států Hillary Clintonová by prezidentské volby vyhrála. Republikánského miliardáře by porazila o jedenáct procentních bodů. Ukázala to nejnovější sondáž Reuters/Ipsos.

Podle průzkumu by Clintonové hlas dalo 46 procent dotázaných a Trumpovi 34,8 procenta; zbytek oslovených se zatím nerozhodl.

Clintonová i Trump vyhráli primárky svých stran, a zajistili si tak prezidentské nominace. Formálně jejich kandidátské statusy potvrdí červencové stranické sjezdy. Oba předpokládaní kandidáti se ale již naplno věnují prezidentské kampani před prezidentskými volbami, které budou 8. listopadu.

Trump, který byl vedením Republikánské strany dlouho vnímán jako nepřijatelný, postupně získává podporu předních republikánských činitelů. Za Clintonovou se zase ve čtvrtek postavil dosluhující demokratický prezident Barack Obama. Učinil tak poté, co si Clintonová zajistila dostatek hlasů delegátů červencového sjezdu ke své nominaci, čímž ze hry vyřadila svého posledního soka v táboře demokratů Bernieho Sanderse.

ohrazenice ( 11. června 2016 12:02 )

Souhlas. Kdyby volby měli něco změnit tak mocní tohoto světa by je dávno zrušily. Nerozhodují voliči ale mocní rozhodnou kdo bude v té které zemi prezident.

ohrazenice ( 11. června 2016 11:59 )

Jestli je to průzkum jako u nás dělá STEM pro populistického miliardáře Sobotku tak vyhraje Trump.

gabreta ( 11. června 2016 10:52 )

Usákům vždy "vládla" loutka. Fakticky ale vládli zbrojaři a bankéři. Jedinej prezident, kterej si do vládnutí nenechal kecat a ukončil válku ve Vietnamu byl J.F.Kennedy a proto ho taky odstřelili jako škodnou! Tak vypadá demokracie a svoboda v pojetí USA. Vůbec si nepřipouštím, že by nechali Trumpa vyhrát a v zákulisí udělají všechno pro to, aby vyhrála ta baba. Vždyť se to velmi dobře osvědčilo v Německu!!

marais ( 11. června 2016 10:50 )

POKUD tato madan zvítězí, ve světě se nic k lepšímu nehne, spíše naopak. Ale to běsnění politiků a boháčů v usa spíše vypadá jako strach z Trumpa.

flesch2z ( 11. června 2016 10:23 )

by drtivě porazila Já jím maso, ne konspirace.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud