Letoun armády havaroval před Obamou. Pilot se katapultoval

Autor: ČTK - 
2. 6. 2016
22:39

Proudový letoun americké armády ve čtvrtek havaroval krátce poté, co přeletem pozdravil shromáždění absolventů letecké akademie, na němž promluvil prezident Barack Obama. Po přeletu nad základnou v Coloradu se letadlo zřítilo a pilot se katapultoval. Na zemi nebyl nikdo zraněn.

Mluvčí amerického letectva Michal Kloefferová Howardová novinářům sdělila, že havárie se stala asi 25 kilometrů od letecké základny Peterson u Colorado Springs, kde prezident pobýval. Obama pronesl řeč při vyřazování absolventů místní letecké akademie. Součástí oslav byl přelet formace letadel Thunderbird.

Jeden ze strojů se zřítil v době, kdy Obamova kolona už odjížděla na letiště, odkud prezident cestoval do Washingtonu.

Stav pilota, který se katapultoval, není znám, bližší podrobnosti mluvčí nesdělila ani o příčinách havárie.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

makmark ( 3. června 2016 00:17 )

 nene je to správně. LEo tun je ajny projekt Cecha z tatinkovic Hamy Leoše Novotného. Po nasazení vlaku a autobusu chystá zavést primou leteckou dopravu Praha -Lvov

tomik007 ( 3. června 2016 00:10 )

LEOTUN bude asi nejaky bleskovy zvire

Zobrazit celou diskusi
Další videa