Obama poletí na Castrovu Kubu. Jako první prezident USA po 88 letech

Autor: ČTK, kle - 
18. 2. 2016
08:20

Americký prezident Barack Obama vyrazí na historickou návštěvu Kuby – nejspíš už v polovině března. Obama se tak stane prvním americkým prezidentem, který na ostrov zavítá po 88 letech, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje z americké administrativy. Komunistické Kubě vládne Raúl Castro, bratr dlouholetého vůdce země Fidela Castra.

Kuba a USA, které rozdělovalo dlouhé nepřátelství za studené války, loni v červenci po více než 50 letech obnovily diplomatické styky a nyní pracují na zlepšení hospodářských a obchodních vztahů.

Obama dal již dříve najevo, že by Kubu chtěl navštívit ještě před tím, než opustí prezidentské křeslo. V rozhovoru se zpravodajským portálem Yahoo! News v polovině prosince řekl, že je k tomu ochoten, pokud komunistická země poskytne svým občanům rozsáhlejší demokratické svobody.

Zatím jediným prezidentem Spojených států, který během funkčního období ostrovní zemi navštívil, byl v lednu 1928 Calvin Coolidge.

Krátká Obamova návštěva bude součástí delší cesty po zemích Latinské Ameriky.

Letos navštívil Kubu i papež:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbg ( 18. února 2016 14:00 )

 Komunisti jako obvykle zkrachovali. Teď prosí USA o záchranu.

balika ( 18. února 2016 13:36 )

Zavádějící nadpis, že Obama poletí na Kubu. Obama by chtěl letět na Kubu, ale zatím ho nikdo nepozval a klást si ještě nějaké podmínky je drzost. Kuba jasně řekla, že chce vrátit Quantanámo, na které už dávno vypršela smlouva a usáci je zatím nevrátili. Základny pro ruské rakety středního doletu se již na Kubě obnovují.

moiaza ( 18. února 2016 11:37 )

V kabele už má plány jak Kubu vydrancovat a kolik munice by na Kubu šlo shodit. Strašně je štve, že ještě Kubu nerozvrátili. Podařilo se jim rozvrátit celou Evropu a Kubu ne. To šílená skutečnost agresorů z USA.

fotrpjotr ( 18. února 2016 11:02 )

Tak ho hned strčte na Guantánamo a vyzkoušejte na něm všechny metody,aby si užil.

gabreta ( 18. února 2016 10:32 )

Jo to jsou Amíci zesr*aní, aby jim tam Rusák nešoupnul zase rakety za dveře. Tak honem na Kubu zanést americkou demokracii a udělat Majdan! Doufám že jim Kubánci neskočí na špek!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa