Zemřela nejstarší žena světa, bylo jí 116 let. Celý život pomáhala lidem

Susannah Mushatt Jonesová zemřela ve věku 116 let.
Autor: bud, ČTK - 
13. 5. 2016
09:38

Ve věku neuvěřitelných 116 let zemřela Susannah Mushatt Jonesová, považovaná za nejstaršího člověka světa. Narodila se na konci 19. století a téměř celý život věnovala pomoci druhým. Posledních 30 let žila v domově pro seniory v americkém New Yorku.

Susannah, které nejbližší přezdívali Miss Susie, se narodila v zemědělském městečku Montgomery v Alabamě 6. července 1899. Měla deset sourozenců a chodila do speciální školy pro černošky. Po absolvování střední školy v roce 1922 pomáhala rodině v zemědělství, ale po roce z domu odešla a začala pracovat jako chůva. Odjela do New Jersey a později do New Yorku.

Přestože Jonesová neměla vlastní děti a provdaná byla jenom několik let, děti velmi milovala a nejrůznějším způsobem jim pomáhala. Příbuzní její dlouhověkost spojovali s obětavostí vůči ostatním a láskou k rodině.

Po přestěhování do New Yorku Jonesová pomáhala založit stipendijní fond pro mladé černošky, aby mohly studovat na vyšších školách. Až do svých 106 let pomáhala i v pečovatelském domě, kde žila.

Jako nejstarší osoba světa byla v Guinnessově knize rekordů zaregistrována loni po smrti Japonky Misao Okawaové, která se dožila 117 let. Po Jonesové je nyní za nejstarší osobu světa považovaná Emma Moranová z Itálie, jíž je 116 let.

Nejstarší žena světa zemřela ve věku 116 let.Nejstarší žena světa zemřela ve věku 116 let. | ČTK/AP Photo/Richard Drew

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa