Hlouček Britů vztyčil kříž před mešitou. Muslimové je málem zlynčovali

Autor: mb - 
16. března 2016
11:46

Radikálové z pravicového sdružení Britain First vyšli do ulic východního Londýna, kde se „provokativně“ postavili před mešitu s křížem. Následně malý hlouček Britů procházel ulicemi, rozvášněný muslimský dav je málem zlynčoval. Podobné akce uspořádalo Britain First i v jiných městech a vždy se setkalo s agresivní reakcí muslimů. Podívejte se na šokující video.

„Asi chceš asijského č***ka, co?“ řval jeden z rozzuřených muslimů na ženu z hnutí Britain First. Další rozvášněný islámský věřící se přidal: „Tohle je naše země, ty de*ile!“ Následovala záplava vulgárních gest, plivanců i pokusů o fyzický útok.

Kdyby nezasáhla včas policie, akce britských pravicových radikálů by nejspíše skončila lynčem. Takto rozzuření muslimové jen ukořistili britskou vlajku a zasypali účastníky pochodu plivanci a vajíčky. Akci nakonec utnula policie, z obavy ze stále se zvětšujícího počtu muslimů a možného střetu mezi dvěma tábory přikázala Britain First akci ukončit.

Hnutí Britain First neuspořádalo takovýto pochod poprvé. Již dříve například navštívili město Luton, kde je podle konzervativních odhadů více než čtvrtina obyvatel muslimská. I v Lutonu agresivně naladění muslimové obklopili členy Britain First a musela zasahovat policie.

Pochod v Londýně se uskutečnil minulý víkend ve čtvrti Tower Hamlets, kde se nachází jedna z nejznámějších muslimských mešit britské metropole. Video je samozřejmě umně sestříhané a doprovází ho dramatická hudba, přesto některé reakce muslimů vyvolávají otazníky. Muslimský radní ze čtvrti Tower Hamlets, který se se členy Britain First dostal do střetu, například odmítl podat ženě ruku. Následně je ve videoklipu vidět, jak spolu s rozvášněným davem křičí „Alláhu Akbar“.

John Biggs, starosta Tower Hamlets, už se nechal slyšet, že si nepřeje, aby se podobná situace v budoucnu opakovala. „Odsuzuji provokaci uspořádanou Britain First. Sice tvrdili, že půjde o »pasivní protest«, ale je jasné, že šlo o provokaci, která zvyšuje riziko násilí,“ prohlásil Biggs s tím, že by policie měla v budoucnu „lépe pracovat“.

Východní Londýn si Britain First nevybralo náhodou. Právě ve čtvrti Tower Hamlets se před pár lety objevily tzv. šaría hlídky, které lidem zakazovaly pít na ulici alkohol, upozorňovaly na „špatně“ oblečené ženy či útočily na údajné homosexuály. Tower Hamlets má jednu z největších populací muslimů v Londýně, islámští věřící tvoří zhruba 36 procent obyvatel.

Britain First je krajně pravicové hnutí, které se označuje za „patrioty“ a jako motto má slogan „Získejme naši zemi zpátky“. Hlavní postavou v radikálním uskupení je Paul Golding, který dříve působil v neparlamentní straně BNP (British national party). Golding má napjaté vztahy s dalšími pravicovými radikály z EDL (English Defence League), která se chlubí daleko více členy. Britain First je pro změnu velmi „úspěšné“ na sociálních sítích, kde využívá pořízená videa a fotografie z provokativních akcí. Často v muslimských čtvrtích chodí s obrovskými kříži, ale prakticky všechny křesťanské církve chování radikálů odsuzují. Údajně jen zneužívají křesťanství pro vyvolávání mezináboženských konfliktů.

11karel11 ( 18. března 2016 13:15 )

To je cíl migrace. Všechno je odněkud řízeno.

11karel11 ( 18. března 2016 13:13 )

Když se nechtějí přizpůsobit místním podmínkám, tak ať jdou do ***e. Chovají se jako prasata, kdyby někdo z místních dělal to co oni, tak budou zavřeni.

mahony666 ( 17. března 2016 10:52 )

Že ve své tradičně křesťanské zemi vztyčíš symbol křesťanů, se nazývá provokace? To už je trochu moc!

roxana11111 ( 16. března 2016 22:56 )

slouli

lipno ( 16. března 2016 18:42 )

To bysme to nesměli mít Sobotku, Dienstbiera a Šabatku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud