Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Duchovní by měli mít plnovous, aby se přiblížili muslimům, tvrdí farář

Autor: haj - 
24. ledna 2016
15:34

Londýnský biskup Richard Charters (68) přišel s nápadem, že zlepšit vztahy křesťanů s muslimskou komunitou by mohli faráři tím, když si všichni nechají narůst vousy. Jaksi ale zřejmě pozapomněl, že mezi duchovními jsou i ženy.

Charters doporučil změnu vzhledu vikářům působícím v londýnské oblasti East End. Ve svém článku v novinách Church Times uvedl dokonce, že vousy „reprezentují nový způsob, jak se přiblížit kultuře většiny farníků“. Narážel tak zejména na obvod Tower Hamlets, kde žije velké procento Bangladéšanů, kteří se převážně hlásí k muslimské víře.

„Duchovenstvu Tower Hamlets už nehrozí episkopální cenzura a jejich touha přiblížit se kultuře většiny jejich farníků si zaslouží jedině potlesk,“ pokračoval dále biskup a připomněl také, že je mnoho způsobů a stylů pro vousy, z kterých si vybere úplně každý.

Jenže ne všichni duchovní jsou muži. Mají si snad podle Chartrese i ženy nechat narůst vousy? Na jeho opomenutí ostatně upozornila i poslankyně Karen Buck, která na Twitter napsala drobnou sarkastickou poznámku.

 

sww1 ( 28. května 2016 11:49 )

a este by si vsetci mali nechat obrezat lulana.. je to fakt debil.. aka vacsina farnikov..?? bangladezovia predsa nie su farnikmi anglikanskej cirkvi, ked trikrat denne chodia bozkavat koberec..

jiri.k ( 27. ledna 2016 16:56 )

Tohle je všech de.bilů král.

ohrazenice ( 25. ledna 2016 11:53 )

Na světě by bylo krásně bez náboženství. Já jsem přestal jist tlusté maso a různé masné dobroty protože mně to ve stáří nesvědčí a nepotřebuji k tomu abych přestal žádnou víru. Jezdím k moři a jak se tam lidé baví a radují mezi sebou a nikdo se neptá jakého jsi vyznání. Za války , nenávist hledejme náboženství. Věřící ti podá sklenku vody ale za chvíli za to že jsi ateista tě podřízne.

Miano ( 25. ledna 2016 09:28 )

Až se veřejné mínění obrátí proti muslimům, tak jsem zvědav, jak rychle ten černo***ní bude hledat velmi ostrou žiletku.

renoli ( 25. ledna 2016 09:12 )

Plnovousem se ještě NIKDY kultivovaný člověk primitivovi nepřiblížil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud