Mrazivý vzkaz v londýnské mešitě: Konvertujte, nebo vás čeká smrt

Autor: mb - 
12. dubna 2016
17:10

V londýnské mešitě byly nalezeny letáky, které vyhrožovaly smrtí odpadlíkům. „Provinilcům“ dali neznámí autoři tři dny na konverzi k islámu, jinak prý budou popraveni. Muslimští předáci z mešity nyní tvrdí, že o extremistických letácích neměli ani ponětí, údajně se jedná o provokaci či podvrh.

„Ti, kteří odmítnou konvertovat k islámu během tří dnů, budou odsouzeni k hrdelnímu trestu,“ stálo v letácích, ve kterých si autoři brali na mušku tzv. Ahmadíjovce, kteří vznikli v 19. století v Indii, a příznivci tohoto hnutí považují svého zakladatele Gulama Ahmada za proroka. To je ovšem pro drtivou většinu muslimů rouhání, posledním prorokem je dle islámu Mohammed.

Od letáků vyzývajících k zabíjení se vedení mešity distancovalo. „My podobné pamflety netiskneme, tohle s naší mešitou nemá nic společného. Někdo nám to podstrčil, zřejmě s nekalým úmyslem,“ prozradil britským médiím Toaha Qureshi, jeden z předáků mešity, která se nachází v jižní části Londýna.

Zatím se spekuluje, že za extremistickými letáky může být hnutí Khatme Naubwwat, které bylo založeno v Pákistánu a stoupenci tohoto směru již v minulosti zaútočili jak na Ahmadíjovce, tak i další „bezvěrce“, např. křesťany. Není to navíc poprvé, kdy se podobné letáky v Londýně objevují. Pamflety vyzývající k násilí proti Ahamdíjovcům kdosi před čtyřmi lety rozmístil i na prestižní univerzitě UCL (University College London).

Letáky se navíc objevují v době, kdy se Británie doposud nevzpamatovala z šokující vraždy muslima, kterého zavraždil islamista. Důvod? Muslimský prodavač dle slov islamisty „neprojevil úctu k islámu“, když popřál svým zákazníkům hezké velikonoční svátky. Nebohého prodavače Asada Shaha ubodal na Zelený čtvrtek Tanveer Ahmed (32), který neváhal ujet stovky kilometrů, aby muže „potrestal“. Asad Shah (†40) byl příznivcem směru Ahmadíja.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rumungro ( 13. dubna 2016 07:41 )

Bakalovi europoslanci z TOP 09 hlasovali pro rozdělení čmoudů po státech EU. Ostatní naši byli proti.Stejně to ale prošlo. Dnes na Parl.listech.

tomik007 ( 13. dubna 2016 00:43 )

 BOHUSZ uz zmenil nazor nekolikrat a porad nic

hanka666 ( 12. dubna 2016 22:50 )

O hranicích se nediskutuje, hranice se brání střelbou. Když si vzpomenu, když jdu do letadla, tak mě málem vysvlékli, vyzuli, pas v pořádku a čmoudi bez dokladů si chodí po Evropě jako by se nechumelilo.V Berlíně to vypadá jak na tureckém bazaru.Němci, kde máte ten pořádek a řád.

mrd.bejka ( 12. dubna 2016 20:07 )

dočkaj času až sa němcí nas.erú

tmot ( 12. dubna 2016 19:07 )

vychcípejte do posledního, šmejdi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud