Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Za přání křesťanům si muslim vysloužil ortel smrti: Vrah za ním jel 300 kilometrů

Autor: lm - 
2. dubna 2016
21:43

Asad Shah (40) byl mírumilovný muslim, který vystupoval proti násilí a učil smířlivosti a toleranci. V pátek popřál "svému milovanému křesťanskému národu" veselé Velikonoce a to se mu stalo osudným. O čtyři hodiny ho jiný muslim ubodal k smrti.

Byl to hodný muž, mírumilovný člověk, který by neublížil ani mouše. Muslim Asad Shah (40) žil ve skotském Glasgow, kde byl velmi oblíbeným prodavačem. Do Skotska se odstěhoval za lepším životem z Pákistánu. Asad byl totiž Ahmadíjem, což je umírněná islámská komunita, která káže lásku, mír a toleranci. Kvůli různým odlišnostem Ahmadíjci čelí útlaku a perzekuci ze strany ortodoxních islámských skupin, kteří je považují za bezvěrce. Asad Shah by ale nikdy netušil, že tak tomu bude i Velké Británii.

Umírněný muslim se znelíbil radikální islámské komunitě a v pátek přišla poslední kapka. „Hezký pátek a veselé Velikonoce! Zvláště mému milovanému křesťanskému národu,“ napsal Asad na Facebook v pět hodin odpoledne.

Velmi krátce poté vyrazil z Bradfordu 32letý muslim, který praktikuje sunnitský islám a slovy umírněného Ahmadíjce opovrhoval. Zarostlý muž Asada napadl nedaleko jeho novinového stánku a zasadil mu 30 ran kuchyňským nožem. Přitom mu ještě skákal po hlavě. Zraněný muž byl sice převezen do nemocnice, ale vážným zraněním podlehl.

Vdova po Asadovi jen stěží zatlačovala slzy, když svého manžela novinářům popisovala jako "milého muže, který se vždy usmíval".

Útočník z místa utekl, ale policistům se ho podařilo brzy vypátrat. Vrah stane zítra před soudem. Místní šokovaná komunita se mezitím prostřednictvím internetové sbírky GoFundMe skládá na finanční prostředky pro jeho rodinu. Doposud vybrali už skoro dva miliony korun. Rodina oblíbeného muslima se ale bojí, že si jednou přijdou fanatici i pro ně. 

..krakonos500 ( 3. dubna 2016 13:12 )

 Za soudruhem Trockým museli jet soudruzi vrazi až do Mexika. Tam ho tito soudruzi popravili cepínem zaseknutým do hlavy. Umíral dva dny.

zdendast ( 2. dubna 2016 22:42 )

jdete uz do ***e s tema negativnima zpravama,... ortel smrti,odsouzen,zemrel,.. myslite ze ctenari na nic jinyho neslysej,.. ale to by bylo asi moc predrevolucni ze? Plesku,..

pekaaaros ( 2. dubna 2016 22:24 )

protože důkazy proti němu budou sedět jen na 99 %, budou ho muset pustit pro nedostatek důkazů a zítra se vysměje celé demokratické Evropě a půjde do Syrie. Projede tam i přes to, že tajný služby ho budou monitorovat, ale nesmí zasahovat, protože je to proti lidským právům. Sluníčko, srdíčko, BUM!

zwil ( 2. dubna 2016 22:07 )

 Moc hezke.A tuhle mirumilovnou pak.az nam sem se.rou vrchem spodem.Doufam,ze se dockaji podobne odmeny za to sve zvracene vyznani!

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud