Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Clintonová nehraje fair play? Její tým prý v Nevadě mátl voliče

Autor: mb - 
22. února 2016
13:13

Demokratická kandidátka na post prezidenta USA Hillary Clintonová (68) sice v Nevadě těsně porazila svého soka Bernieho Sanderse (74), ale podle posledních informací volební tým Clintonové zřejmě nehrál tak úplně podle pravidel, snažil se prý zmást voliče.

„Volební tým Clintonové se oblékl do červených triček, nehledě na fakt, že pro svou kampaň Hillary zvolila modrou. Červená je spojována s celostátní odborovou organizací zdravotních sester, které podporují Sanderse. Když naše členky vešly do místnosti a uviděly tým Clintonové, ti rychle utekli do rohu a začali se převlékat do modrých triček. Domníváme se, že se snažili zneužít jméno naší organizace (dle našeho názoru je Sanders nejdůvěryhodnější kandidát) a snažili se zmást voliče,“ píše se v prohlášení odborové organizace.

Hillary Clintonová sice v Nevadě vyhrála, ale bylo to velmi nepřesvědčivě vítězství. Doufala totiž v dvouciferný náskok, nakonec Clintonová porazila Sanderse poměrem 52,6 procent ku 47,3. Nevada byl přitom stát, který byl Clintonové „ušit na míru“. Kvůli velké hispánské menšině, kterou Nevada má a kterou politička podporuje, se očekávalo, že Hillary suverénně zvítězí. Zdá se však, že nepomohl ani klip s plačící imigrantskou dívkou, jež je utěšována Clintonovou. Videoklip se velmi nápadně podobá záznamu německé televize, kde kancléřka Angela Merkelová (61) utěšuje plačící libanonskou dívku.

Jak Amerika vybírá hlavu státu? Podívejte se na video:

Video Srozumitelně: Takhle Američané vybírají svého prezidenta - Tomáš Polák, Mária Rušinová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...
Clintonová byla na začátku předvolebního klání vnímána jako jasná favoritka demokratů, ale nehledě na obrovskou podporu lobbistů, politiků a korporací, „vítr z plachet“ jí vzal právě Bernie Sanders, který se spoléhá na finanční dary od jednotlivců. Oproti Clintonové, která je vnímána jako profesionální politička prahnoucí po moci, Bernie Sanders je přijímán jako „muž z lidu“.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi