Brutální vražda sedmiměsíčního chlapečka otřásla světem: Gangsteři ho nemilosrdně zastřelili

Autor: lm - 
4. února 2016
18:14

Vražda sedmiměsíčního chlapečka otřásla Mexikem. Malého Marcose Colóna spolu s jeho rodiči zabili v malém městečku Pinotepa nemilosrdní mexičtí gangsteři. Chlapeček zřejmě musel zemřít, protože jeho rodiče patřili do rivalského gangu.

Sedmiměsíčního Marcose nesl v náručí jeho tatínek Juan (24) a doprovázela je i chlapcova maminka Alba (17). Neznámí útočníci na ně začali střílet a celá rodina byla na místě mrtvá. Brutální páteční vražda rodičů a jejich malého chlapečka v městečku Pinotepa otřásla celým Mexikem.

Mexičané přirovnávají vraždu malého a nevinného Marcose ke smrti syrského chlapce Alana Kurdího (†3), který se utopil při cestě do Evropy ve Středozemním moři. Snímek brutálně povražděné rodiny sdílejí Mexičané na sociálních sítích a žádají, aby se konečně vyřešila otázka gangsterského násilí, které se vymknulo kontrole.

"Vždy podporujeme cizí země a domníváme se, že to, co se děje v Mexiku, jsme si zasloužili, nebo že je to normální. Lidé si dávali francouzskou vlajku na své fotky (na Facebooku), ale to byl jen jeden útok, tady v Mexiku přitom umírají tisíce nevinných lidí každý den a to vše kvůli kriminalitě," napsal v reakci jeden z rozhořčených uživatelů.

Policisté den po útoku zadrželi čtyři podezřelé. Podle vyšetřovatelů gangsteři začali na rodinu střílet kvůli prodeji drog. "Rivalský drogový gang ze (sousedícího) státu Guerrero si je za to našel a prošpikoval kulkami," sdělil žalobce televizní stanici CNN.

Mocné gangy a kartely ovládají části mexického území a nemilosrdně vraždí všechny, kdo se jim postaví. Podle univerzity v americkém San Diegu bylo v Mexiku mezi lety 2006–2012 gangstery povražděno až 125 tisíc lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rumungro ( 4. února 2016 23:57 )

Rychlý prachy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud