V Mexiku řádí hrdlořez? Policie našla v autě osm mrtvých s podřezanými hrdly

Policie v Mexiku našla v autě osm mrtvých s podřezanými hrdly. (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
28. listopadu 2015
08:25

Osm mrtvých mužů s podřezanými hrdly našla policie v jednom automobilu v mexickém státě Oaxaca nedaleko hranic se sousedním státem Veracruz. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na oficiální činitele.

Žádné podrobnosti k tomuto případu zatím místní policie neuvedla. Pokud jsou ovšem v Mexiku nalezeny oběti ve vyšším počtu na jednom místě, jejich těla nesou známky mučení či vraždy ve stylu popravy, pak policie obvykle předpokládá, že šlo o vyřizování účtů mezi drogovými nebo jinými zločineckými gangy.

Stát Veracruz byl jedním z hlavních dějišť krvavého násilí, které propuklo po nástupu k moci dřívějšího prezidenta Felipeho Calderóna v roce 2006. Z jeho rozhodnutí armáda zahájila ofenzivu proti drogovým kartelům, která si od té doby vyžádala téměř 90.000 obětí. Od poloviny loňského roku se ale násilí poněkud zmírnilo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rumungro ( 31. prosince 2015 09:04 )

Pokud je zabil,tak už je nic zlýho nepotká.Měli mu předtím poděkovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud