Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Putin chce skalp džihádisty Johna. Experti: Úspěch bude potupou pro Západ

Autor: mb - 
23. října 2015
18:45

Ruský prezident Vladimir Putin (63) chce prý lapit neslavně proslulého džihádistu Johna. Tedy člověka, který bez milosti před objektivem kamery uřezával hlavy nevinným obětem. Zprávu přinesla britská média – experti varují, že úspěch Moskvy „poníží“ Západ.

Kreml údajně vyhlásil hon na džihádistu Johna (27) alias Mohammeda Emwaziho z Británie. Terorista má na svědomí životy několika lidí, chladnokrevně uřízl hlavu např. novináři Jamesi Foleyumu (†40) nebo britskému humanitárnímu pracovníkovi Alanu Henningovi (†47).

„Panují obavy, že Rusové začnou hon na vysoce postavené teroristy, jako je džihádista John nebo lídr Islámského státu Abu Bakr Al-Baghdadi (44). Kdyby je chytili nebo zabili, jednalo by se o obrovský úspěch ruské propagandy. Putin by pak mohl tvrdit, že dokázal to, v čem Západ selhal. Americká prestiž by tím značně utrpěla,“ prozradil anonymní zdroj z bezpečnostních služeb britským médiím.

Sýrie, aréna velmocí?

Rusko začalo před pár týdny s nálety na pozice Islámského státu, ale zásah Moskvy Západ nepotěšil. Naopak – Moskva prý svou strategií jen „prohloubí syrskou krizi.“ Kreml pro změnu tvrdí, že USA už přes rok bombardují pozice islamistů, ale bez většího úspěchu. Moskva též poukázala na fakt, že „na rozdíl od jiných zemí Rusko působí v Sýrii v souladu s mezinárodním právem.“

inkanela ( 29. října 2015 13:00 )

 sláva slovanum

laco ( 24. října 2015 22:57 )

Aby USA neutrpeli potupu tým, že Rusi zabijú džihádistu Johna, mali by amíci Johna urýchlene vyhľadať a pred Rusmi ho niekde riadne ukryť.............

fotrpjotr ( 24. října 2015 03:04 )

To by USA oplakali,že přišli o významného spolupracovníka.

Xeen ( 24. října 2015 00:29 )

„Panují obavy, že Rusové začnou hon na vysoce postavené teroristy..." Nepanují spíš obavy, že by od nich mohli zjistit, kdo to celé opravdu financuje???

tibounette ( 24. října 2015 00:27 )

bylo by fajn kdyby dzihadista John ziskal skalp tvé drsky, blbecku.

Zobrazit celou diskusi