CELÝ ZÁZNAM: Fiala v Blesku o základně USA, pomoci Ukrajincům i rekordním zdražování v Česku

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
14. dubna 2022
13:40
Autor: simao, vr - 
11. dubna 2022
10:06

Pořad Ptám se, pane premiére se vrátil na Blesk.cz! Předseda vlády Petr Fiala (ODS) odpovídal na dotazy moderátora Jaroslava Šimáčka i některé z těch, které zaslali čtenáři Blesku. Témata byla jasná: válka na Ukrajině, uprchlická krize, ale i zdražování v Česku a to, zda vláda během těžkých chvil nezapomíná i na české občany. Řeč přišla i na dění kolem Hradu a prezidenta Miloše Zemana včetně jeho poslední značně kontroverzní milosti.

Ve čtvrtek usedl do »horkého křesla« ve studiu Blesku předseda vlády Petr Fiala (57, ODS). A zahájil tak cyklus pravidelných rozhovorů v rámci pořadu Ptám se, pane premiére, do kterého v minulosti chodili Bohuslav Sobotka (50, exČSSD) i Andrej Babiš (67, ANO).

Tentokrát došlo na aktuální válečnou situaci na Ukrajině, rekordní zdražování v Česku, pomoc Ukrajincům, kteří k nám uprchli, anebo také skandály, jimiž zásobuje veřejnost Pražský hrad Miloše Zemana (77).

Scénář byl navíc proložen dotazy, které jste nám v uplynulých dnech posílali vy, naši čtenáři. 

13:06
Dnes

Ukrajinská armáda oznámila, že v Saratovské oblasti zasáhla ropnou rafinerii. Útok podle ní způsobil exploze a požár. Ukrajinská média uvedla, že po dronovém útoku vypukl požár v ropné rafinerii ve městě Saratov. Podle zdrojů agentury Reuters tato rafinerie, kterou vlastní největší ruská ropná společnost Rosněfť, musela již dříve tomto roce pozastavit produkci v důsledku útoků ukrajinských dronů. Místní gubernátor Roman Busargin informoval o škodách, které v důsledku útoku vznikly na blíže neupřesněném průmyslovém podniku.

10:58
Dnes

„Ukrajinské ozbrojené síly osvobodily vesnici Bezsalivka v Sumské oblasti,“ tweetuje Anton Heraščenko, dřívější činovník ukrajinského ministerstva vnitra. „Ukrajinské obranné síly provedly úspěšnou operaci, jejímž cílem bylo osvobodit a zcela vyčistit vesnici v Sumské oblasti od ruských vojsk. Útoku se zúčastnily jednotky 33. samostatného útočného pluku a 24. samostatného útočného praporu. Podle armády bylo během bitvy zneškodněno 18 ruských okupantů.“

9:48
Dnes

Ruský letecký úřad Rosaviacija podle státní agentury TASS nad ránem kvůli ukrajinským dronům nařídil přerušit provoz Gagarinova letiště v Saratově a také ve Vladikavkazu, Grozném a Magasu. Později bylo opatření odvoláno.

Zobrazit celý online

O základně v Česku

S Fialou jsme probrali mimo jiné nápad postavit v Česku americkou vojenskou základnu. Tu by u nás chtěla ministryně obrany Jana Černochová (48, ODS). Podle Fialy není základna na pořadu dne, tématu se dotkl i při večeři s prezidentem Milošem Zemanem. „Jenom řekl - s tím já bych nesouhlasil,“ tlumočil v Blesku Zemanův názor.reagoval dosud pro Aktuálně.cz Fiala.

Podívejte se na celý záznam pořadu.

Video  Ptám se pane premiére CELÝ ZÁZNAM  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa