Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Babiš o rodině: Monika je doma vedoucí. Po dceři se mu stýská a štvou ho kila navíc

Autor: Nikola Forejtová - 
31. května 2019
05:01

Monika Babišová má domácnost pevně v rukách, především pak výchovu dětí. Svěřil se s tím Andrej Babiš (ANO) v pořadu Blesku „Ptám se, pane premiére“ moderátorovi Jakubovi Veinlichovi. Zmínil i stesk po dceři Vivien (18), která nyní studuje v zahraničí, a tvrdou práci na výchově syna Freda (15). Mimo jiné zmínil i neduhy, se kterými se čtyřiašedesátiletý premiér potýká - tedy vysoký tlak a pár těch kil navíc, kterých se chce do léta a plavek zbavit. 

Jedna z otázek čtenářů Blesk.cz v pořadu „Ptám se, pane premiére“ mířila i na Babišovu rodinu, především pak na to, jak zvládá výchovu svých dětí. „Vivien je dospělá, bylo jí 18 a momentálně studuje v zahraničí, ale jsem s ní v kontaktu. Je mi to teda líto, že odešla vlastně pryč, ale my se snažíme teď vychovat syna Freda, ten má 15 a není to jednoduché,“ odpovídal.

Obě děti pochválil jakožto dobré studenty. Snaží se hlavně, aby se učily jazyky. Své děti by přes léto také ale rád poslal na brigádu. „Aby si zkusily vydělat nějaké peníze a znaly jejich hodnotu,“ říká premiér.

Ve výchově je ale liberálnější a přirovnal to k „dědečkovskému stylu“. „Je pravda, že mé pozdější dvě děti vychovávám spíše takovým liberálním, dědečkovským způsobem.“ Za to premiérova žena Monika prý k dětem přistupuje jinak. „Moje paní vlastně je ta vedoucí síla naší domácnosti z hlediska výchovy,“ řekl se smíchem premiér. 

Premiér hubne do plavek 

V dalších měsících bude čekat premiéra i pár pochůzek. Moniku totiž čeká oslava narozenin a Babiš shání vhodný dárek. Podotkl ale, že se na tipy ale raději ptá jejích kamarádek. Blíží se také jejich dvouleté výročí sňatku, k tomu český premiér uvedl, že se jistě setkají s pár přáteli. 

Chození by mu mohlo pomoci ve shazování kil a udržování se v kondici. Moderátorovi se svěřil, že má krevní tlak v normě, přestala ho bolet záda a dokonce se mu povedlo shodit 9 kilo. Nyní si udržuje atletickou postavu na 81 kilech. 

Čtyřiašedesátiletý premiér nechce nic nechat náhodě. „Cvičím a sportuju a cítím se dobře. Ale blíží se léto, tak bych chtěl ještě dvě až tři kila dolů,“ řekl s úsměvem.

Video To nejlepší ze svatby Andreje Babiše: Vášnivý polibek a nevěsta s nadupaným korzetem! - Jan Jedlička

S Monikou má český premiér dvě děti, starší dceru Vivien a mladšího syna Frederika. Paní Babišovou se stala Monika 29. července 2017, kdy se s Andrejem vzali na Čapím hnízdě. S předchozí manželkou má Babiš také dceru a syna Andrej mladšího. 

Okolo rodiny českého premiéra se točí několik kauz. Monika Babišová a stejně tak dcera Babiše Adriana Bobeková jsou mezi obviněnými v dotační kauze Čapí hnízdo. Na přelomu roku 2018 a 2019 pak sledovalo celé Česko okolnosti kolem případu Babišova syna Andreje Juniora a jeho údajného „únosu“ na Krym. 

Video Babiš v Blesku: O střelbě v letadle, novém ministrovi, zdraví i Monice a dětech - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

va45 ( 1. června 2019 14:42 )

Sněmovní debilblok aniž by měl něco ověřený a četl co do Česka poslala evropská komise a už dokonce mele dokonce o sesazení vlády.A co je nejhorší,že jejich ovce se toho chytnou a jako pitomci melou po nich.Prostě stádo ovcí.

va45 ( 1. června 2019 14:38 )

Co je tobě do toho jak se jmenuje syn Babiše a jak ho pojmenovali.Babiš taky neasistoval a nekritizoval když jsi svoje děcka pojmenovával.Takže blb jsi akorát ty.

va45 ( 1. června 2019 14:36 )

Dávej si bacha aby jsi tam nebyl spíš jako on.

dbrpetr ( 31. května 2019 15:22 )

-_Naajítt nahe zeeny ve vaší oblasti na toto : da.gd/nahe

repete ( 31. května 2019 15:18 )

Líbí se mi ty diskuse prosaklé žluči a zlosti a bezmocí na skvělého premiéra p. Babiše, který jediný dává tuto rozkradenou republiku do pořádku a podsvincata co už nemůžou krást jako před tím jen žlucovite kvičí a vymýšlí intriky
Pan Zeman má ve všem 100% pravdu a podporu všech občanů ČR. Lůzu komediantskou, zlodejskou a kavarenskou nepocitam

Zobrazit celou diskusi
Další videa