Do letadla ve špinavém oděvu s hanlivými nápisy? Zapomeňte, jinak zůstanete na zemi!
Přijít na letiště s platnou letenkou ještě neznamená, že její majitel opravdu odcestuje. Pomyslné vidle si do odletu může pasažér hodit i špatně zvoleným oděvem. Letecké společnosti jako Jet2, Ryanair, TUI a Easyjet, které s oblibou využívají i cestovatelé z Česka, nemusí nevhodně oblečené vůbec pustit na palubu.
Proč tomu tak je, vysvětlila pro britský deník Daily Mirror cestovatelka Mary Jo Manzanaresová, která má za sebou již více než tři desetiletí zkušeností a zážitků z palub letadel různých aerolinek. Základem je předcházet možným konfliktům a řešit je Ihned v zárodku ještě na zemi.
Pokud letadlo odstartuje, je už situace jiná. „Stačí nevhodné žerty nebo komentáře mezi cestujícími, k tomu trocha alkoholu a může se stát, že neplánovaně přistanete, a to nikdo nechce,“ uvedla cestovatelka.
Bez špíny či vulgárností
Její slova potvrdila i jedna z letušek. Většina leteckých společností sice nemá striktní pravidla pro oblečení cestujících, je ale rozumné nechat doma špinavé, roztrhané, výrazně ležérní oděvy či kusy s různými vulgárními nápisy či malůvkami.
„Existují zjevné příklady, jako například trička s nadávkami či urážlivými logy, jejichž nositelé jsou pravidelně žádáni, aby je před nástupem na palubu sundali či zakryli,“ uvedla letuška. U některých dopravců mohou znamenat stopku i plážové žabky na nohou cestujících.
Přemýšlet předem
Na pozoru by měli být ti, kteří plánují let s aerolinkami Jet2, Ryanair, TUI a Easyjet. Pokud nebudou přijatelně ustrojeni, na palubu letadla se vůbec nemusí dostat. Společnosti je mohou z přepravy vyloučit.
Důležité je také předem přemýšlet o možných specifikách odívání či kulturních zvyklostech v cílové destinaci. Aerolinky očekávají, že cestující nastoupí na palubu oblečený už v souladu s těmito požadavky.
Nic to jw fuk