Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Podcast: O ženy láme rákosky, na muže stačí pírko. Rigger Krutý Sever proniká svazováním do hlubin lidí

Video se připravuje ...
Autor: pdc, ub, jim - 
26. května 2023
17:00

Již několik let rozvíjí své schopnosti v japonském umění svazování tzv. shibari ústecký umělec Krutý Sever. Do svých provazů spoutal desítky mužů a žen. Proč jsou pánové paradoxně větší »citlivky« a moc se u nich nepředře, prozradil rigger živě v debatě v Ústí nad Labem v podcastu Už budu!

Japonské umění svazování „shibari“ vnímá podle Ondřeje alias Krutého Severa každý trochu jinak. Někdo ho zbožňuje kvůli estetice, neboť se pomocí provazů vytváří nádherné uzly, obrazce na tělech a pózy s tělem. Modelky a modelové se zase nechávají svazovat pro ten prožitek, kdy se jim vyplaví nejrůznější potlačené emoce a dokonce i vzpomínky. Zkrátka v shibari vidí každý něco trošku jiného, ale rozhodně to není o sexu!

Video Už budu! Celý rozhovor s riggerem Krutý Sever - pdc, ub, Jedlička, Marek, Chebotareva
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Z rodáka z Ústí nad Labem se nestal Krutý Sever hned, ale přivedla ho k tomu jeho bývalá přítelkyně. Navštívila totiž venkovní festival, na němž v jednom stanu objevila koutek shibari. „Chlap tam svazoval jiného chlapa, který byl úplně nahý,“ smál se Ondřej s tím, že je jeho ex se zaujetím pozorovala celý den. „Pak přijela domů celá učarovaná z toho, co tam viděla, naučila se ten základní uzel, ukázala mi ho a už jsme v tom byli uvázaný oba dva.“

Podcastová dámská tour Podcastová dámská tour | Blesk

Tehdy tvrdili, že jsou switch, což znamená, že oba mohou vázat, ale také se nechávat svazovat. Časem se ale ukázalo, že Ondřej je dominantnější a stal se riggerem, tedy tím, kdo svazuje. Ve svém umění se zdokonaloval a dneska si se shibari částečně i vydělává. 

Dělá workshopy i individuální sezení v Ústí nad Labem, ale vyráží i do zahraničí. Přičemž nejmladší modelka, která se u něj nechávala svazovat měla 18 let, ačkoliv zájem měly i neplnoleté dívky. Ty ale z důvodu bezpečnosti odmítl. Naopak nejstaší modelka měla přes 50! „Znám třeba páry, kterým je přes 60 a vážou spolu. Je naprosto úžasný a neskutečný, co zvládnou. Takže tady v tom opravdu nejsou limity,“ dodal Krutý Sever.

Děkujeme, že nás sledujete, odebíráte a hodnotíte. Můžete nám napsat, co si o podcastu myslíte, nebo doporučit hosta na bleskpodcasty@cncenter.cz. Více informací o moderátorce Zorye Blue naleznete zde.

Pro shibari má Ondra jedno důležité pravidlo. Během něj se nedělá sex! Jestli má k milostným hrátkám dojít po seanci, si musí jakýkoliv rigger a svazovaný/á jasně ujasnit před tím, než se dotkne první provaz kůže. Pokud na to totiž rigger se svou modelkou vletí hned po skončené seanci, tak je to dle Ondřeje podobné, jako sex v opilosti na záchodech v baru. A že prosby o sex slýchává často... 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa